В Барселона си спомниха за велик мач на Стоичков след хеттрика на Левандовски

През изминалия уикенд Роберт Левандовски блесна с три гола още до почивката при успеха на Барселона с 3:0 над Алавес като гост в мач от Ла Лига. Така полякът постигна нещо, с което може да се похвали и българската легенда Христо Стоичков.

Той също е в историята на каталунците с хеттрик в рамките на първото полувреме при визита на отбора. На 10 март 1991 година Ицо изуми в сблъсък с Атлетик в Билбао. Тогава той също наниза три попадения през първото полувреме, а през второто добави още едно при крайния успех с 6:0.

Още само трима футболисти на Барса могат да се похвалят със същото. Това са Педро Родригес (при 5:2 срещу Хетафе, 2013/14), Лионел Меси (3:2 срещу Валенсия, 2012/13) и Ромарио (3:4 срещу Атлетико Мадрид, 1993/94).