ЦСКА - София 0:1 Септември, Лиъм Купър напусна игра още в 24-ата минута

Слушай на живо
Слушай на живо: ЦСКА-София - Септември (София)

ЦСКА - София и Септември играят при 0:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Бертран Фурие откри резултата в 39-ата миинута.

Двубоят се провежда на стадион "Васил Левски", където "червените" се завръщат след над едномесечно отсъствие, тъй като не можеха да използват съоръжението заради концерти на Ед Шийрън и Андреа Бочели.

Сред 11-те на ЦСКА - София има доста промени в сравнение с тези, които започваха в предишните шампионатни двубои. На пейката са Коялипу, Локило, Линдсет и Вион за сметка на Исека, Илиев, Хайнц и Турицов.

Треньорът на гостите от Септември Николай Митов пък действа доста смело що се отнася до титулярния състав, в който се открояват Йонашчъ и Полендаков - футболисти, които са съответно на 18 и 17 години.

Непосредствено преди мача двата отбора поздравдиха легендарния вратар на ЦСКА Георги Велинов, който днес навършва 67 години.

Логично двубоят започна с натиск на домакините. Първата сериозна опасност пред вратата на Септември дойде в 16-ата минута. Фаетон проби отляво и центрира от аутлинията към Илиев, който стреля с глава, но в аут.

В 22-ата минута Рупанов свали за Фурние, който за момент се озова очи в очи срещу Бусато, но се засуети при овладяването на топката и притичалият Купър изчисти в корнер. След неговото изпълнение Рупанов стреля с глава в аут.

В тази ситуация централният защитник на "червените" Лиъм Купър получи контузия и бе заменен от Кордоба.

ЦСКА - София отговори с далечен шут на Пинто в 27-ата минута, а Шейтанов улови.

В тази част от мача Септември демонстрираше не само добра игра в отбрана, но и направи няколко опасни набега в атака. При един от тях, в 39-ата минута Чандъров овладя на тридесетина метра пред вратата на "червените" и пробва подаване. То рикошира в крак на бранител и се получи като извеждащ пас към Фурие, който с едно докосване простреля Бусато от 13-14 метра.

Голмайсторът провокира феновете на ЦСКА - София след попадението си и получи няколко бутилки.

ЦСКА - СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ 0:1

0:1 Бертран Фурие 39

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 5. Делова, 6. Купър, 18. Пинто, 26. Кареасо, 99. Етоо, 11. Фаетон, 14. Хайнц, 73. Илиев, 45. Исека

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 5. Полендаков, 6. Очаи, 18. Йонашчъ, 4. Христов, 19. Митков, 25. Ландри, 8. Моран, 9. Чандъров, 15. Фурие, 11. Рупанов