Наполи се откъсна на върха, Лукаку с гол и две асистенции

Наполи записа шеста победа в последните си седем мача, след като надделя с 3:1 в домакинството си на Комо. Отборът на Антонио Конте стигна до трите точки по-трудно от очакваното, въпреки че срещата започна блестящо за неаполитанци. Те поведоха 25 секунди след първия съдийски сигнал с гол на Скот Мактоминей. Габриел Стрефеца изравни малко преди почивката, а Ромелу Лукаку се разписа от дузпа в 53-ата минута. Белгиецът направи втората си асистенция в мача в 86-ата минута, когато изведе резервата Давид Нерес, който реализира третия гол за домакините.

След първия мач от седмия кръг в Серия А Наполи има преднина от четири точки на върха пред втория Ювентус и ще остане там независимо от другите резултати. Комо пък допусна загуба след две поредни победи.

Срещата започна вихрено и в 25-ата секунда резултатът бе открит. Домакините организираха добра атака, а Лукаку намери Мактоминей в наказателното поле. Шотландският национал отправи отличен удар и отбеляза първия си гол в Серия А. Това развитие не притесни тима на Сеск Фабрегас, който изигра добро първо полувреме. Гостите успяваха да преодоляват халфовата линия на съперника и на няколко пъти стигаха в близост до наказателното поле на Наполи.

Постепенно Комо играеше все по-уверено и след половин час игра беше близо до изравняване. Нико Пас обаче удари гредата. Гостите стигнаха заслужено до изравняване две минути преди края на полувремето след прекрасен удар на Стрефеца, който изненада Каприле. Това сложи край на серията на Наполи от четири поредни мача без допуснат гол.

Наполи си върна преднината в началото на втората част. Оливера бе съборен в наказателното поле от Сержи Роберто и Лукаку се разписа от отсъдената дузпа. Бившият играч на Барселона първо загуби топката в опасна зона и след това извърши нарушение. След почивката домакините имаха малко повече контрол върху случващото се на терена. Кварацхелия на няколко пъти направи отлични пробиви, но те не доведоха до гол. Тимът на Конте си подсигури победата в 86-ата минута. Тогава великолепно подаване на Лукаку изведе резервата Давид Нерес и той направи резултата 3:1.