Байерн Мюнхен победи Реал Мадрид на старта на Евролигата

Байерн Мюнхен постигна домакински успех над финалиста от миналата състезателна година Реал Мадрид с 97:89 (26:29, 26:22, 12:22, 33:16) в двубой от първия кръг за сезон 2024/2025 в Евролигата, игран в новата зала на германския клуб „САП Гардън“.

Домакините имаха аванс от 52:51 на почивката, а по-силна трета четвърт изведе испанския тим напред със 74:64 преди последните 10 минути. В тях Байерн Мюнхен си върна водачеството, а 20 секунди преди края аржентинецът Факундо Кампацо доближи гостите на точка при 89:90 след тройка и малко по-късно два точни наказателни удара.

Сърбинът Владимир Лучич бе точен на два пъти от наказателната линия за Байерн, а при оставащи 14 секунди Кампацо пропусна от тройката и последва фаул на Габриел Дек от Реал. Бурно изразеното недоволство на Кампацо доведе до техническо нарушение и след това дисквалифицирането му, а с поредица от пет точни наказателни удара Лучич оформи крайния резултат.

Най-резултатен за Байерн Мюнхен бе Шабаз Нейпиър с 25 точки, 2 борби и 2 асистенции, а за гостите от Мадрид Факундо Кампацо завърши с 19 точки и 9 асистенции.