Лион унизи Рейнджърс на "Айброкс"

Лион постигна изразителна втора победа в Лига Европа, след като разби с 4:1 Глазгоу Рейнджърс на "Айброкс". Още до почивката гостите водеха с 3:1 и на практика бяха решили изхода от този сблъсък. Малик Фофана откри резултата в десетата минута. Шерки направи добър пробив, в края на който падна в наказателното поле, но топката стигна до белгиеца, който добре стреля в далечния ъгъл. Четири минути след това Рейнджърс изравни. Толисо върна с глава лошо назад, Десерс се размина с топката в опита си да засече, кълбото удари стража на гостите, след което Том Лоурънс вкара отблизо. Още в 19-ата минута обаче Александре Лаказет върна преднината на Лион. Фофана пресече едно подаване и сам напредна до наказателното поле, след което намери непокрития Лаказет.

Бившият играч на Арсенал се разписа за втори път в добавеното време на първата част, когато изстреля снаряд от границата на наказателното поле.

След почивката Малик Фофана оформи крайния резултат с втория си гол в мача. В 55-ата минута той засече пред голлинията подаване на Шерки, който преди това проби много добре в наказателното поле.

Така Рейджърс допусна едва втора загуба в последните си 18 мача в същинската фаза на Лига Европа. Интересното е, че другата бе също у дома от Лион през 2021 година.

Лион вече има шест точки в тазгодишното издание, докато Рейнджърс е с три.