Челси 3:1 Гент, Нкунку върна преднината от два гола

Челси и Гент играят при резултат 3:1 на "Стамфорд Бридж" в среща от първия кръг на Лигата на конференциите. Ренато Вейга откри резулатата в 12-ата минута, а Педро Нето се разписа в 46-ата минута. Цуйоши Уатанабе върна белгийците в мача с попадение в 50-ата минута. Кристофър Нкунку върна преднината на лондончани от два гола в 63-ата минута.

Първата опасна ситуация в мача бе пред вратата на домакините. Андри Гудьонсен се озова зад защитата. Исландецът реши да подава вместо да стреля, но се оказа, че е бил в засада. Енцо Мареска бе направил 11 промени от последния мач на Челси и разчиташе на напълно различен състав. Въпреки това много бързо започна да се вижда голяма разлика в класите на двата отбора.

Лондончани започнаха да доминират и да създават положения. Удар на Жоао Феликс бе блокиран. Португалецът бе активен в опит да покаже на Мареска, че заслужава повече шансове за изява и в по-важните мачове. В 12-ата минута центриране на Мудрик намери Вейга на далечната греда, а неговият удар с глава прати топката в мрежата. Атаките на "сините" продължиха и Дюсбъри-Хол имаше възможност да стреля от добра позиция, но топката отиде във външната част на мрежата.

Постепенно Челси понамали темпото и след половин час игра Гент имаше добър период. Удар на Арчи Браун не затрудни вратаря на домакините, а в 35-ата минута Гудьонсен отправи много хубав удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

ЧЕЛСИ - ГЕНТ 3:1
1:0 - Вейга (12)
2:0 - Нето (46)
2:1 - Уатанабе (50)
3:1 - Нкунку (63)