Виктория (Пилзен) 0:0 Лудогорец, Пьотровски изпусна дузпа

Виктория (Пилзен) и Лудогорец играят при 0:0 в мач от втория кръг на основната фаза в турнира Лига Европа.

Сред 11-те на българския шампион има две изненади. Едната е на вратарския пост, където Бонман стартира за сметка на Падт. Другата е на върха на атаката. Там Руан Секо е предпочетен пред швейцарския национал Дуа.

Лудогорец започна силно сблъсъка в Пилзен и през първия четвърт час не даде нинакъв шанс на съперника да осъществи домакински натиск. В 16-ата минута обаче Сон и Алмейда допуснаха детинска грешка, позволявайки на Аду да стигне до топката, докато двамата защитници се ослушат, но в крайна сметка нападателят на Виктория не се възползва от неразбирателството на бранителите.

В 25-ата минута Йемелка отправи първия точен удар в мача. Футболистът на чехите засече с глава центриране от фал, но изстрелът му попадна право в ръцете на Бонман.

Четири минути след това Видал напусна принудително игра заради контузия. Разградчани поиграха известно време с човек по-малко и в 35-ата минута Камара влезе на мястото на крилото.

В заключителните секунди на първата част Лудогорец осъществи опасна атака. Рик получи отляво в наказателното поле и центрира по земя към Секо, но бразилецът бе изпреварен от бранител на домакините. Все пак топката се върна в Рик, който пробва ново центриране, но то се оказа неточно.

Лудогорец започна силно второто полувреме и натиснаха съперника, макар и без да създават кой знае какви положения. По-добрата игра на разградчани в началото на втората част можеше да бъде материализирано в 52-ата минута. Тогава "орлите" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Йемелка. Пьотровски се нагърби с изпълнението, но шутира изключително слабо от бялата точка и Жедичка без проблем улови.

Оказа се, че полякът за първи път в своята кариера изпълнява 11-метров наказателен удар в редовното време и не е ясно защо точно той го изпълни.

В 71-ата минута на терена се появи бившият футболист на Левски Рикардиньо, който замени Аду.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): 16. Жедичка, 40. Дуех, 3. Маркович, 21. Йемелка, 22. Каду, 23. Калвах, 6. Черв, 33. Юрка, 31. Шулц, 20. Панош, 80. Аду

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 4. Алмейда, 17. Сон, 18. Чочев, 30. Нареси, 11. Видал, 6. Пьотровски, 7. Рик, 12. Секо