Българин стана трети в китайския шампионат по плажен футбол

Исторически успех за родния плажен футбол постигна българският нападател Филип Филипов. Филип е първият българин и европеец, играл в китайското първенство по плажен футбол, след като взе участие в тазгодишното издание, което се проведе в гр. Ухай, регионален център на автономен регион Вътрешна Монголия между 25 и 30 септември.

Българинът се представи изключително добре в супер финала на китайската лига, след като спечели бронзов медал и стана голмайстор на своя отбор Wuhai City Beachsoccer Team с 9 гола и 2 асистенции. Българинът лично беше награден с бронзовия медал от националния селекционер на Китай - Марсело Мендеш. Шампион на надпреварата стана Zheijan Ningbo, в който се състезаваха целият национален отбор на Китай плюс бразилеца Матеусиньо.

Филип Филипов изпраща един невероятен сезон в кариерата си, след като игра в 5 различни шампионата на планетата, като стана голмайстор на първенствата в Германия и Турция, изигра силни мачове в Грузия и Израел и така за 2024 г. е вкарал над 50 интернационални гола.