Каляри с първа победа след фамозна драма

тборът на Каляри стигна до победа с 3:2 срещу тима на Парма в последен мач от 6-ия кръг на италианската Серия “А”. Успехът измъкна момчетата на Давиде Никола от зоната на изпадащите, като ги изравни по точки с днешния им съперник.

Надир Цортеа даде преднина на гостите в 34-ата минута, като дълго време резултатът се задържа непроменен и по нищо не изглеждаше, че зрителите на стадион “Енио Тардини” ще станат свидетели на истинско голово шоу.

Старт на фиестата даде Денис Ман, който изравни в 62-рата минута, а в 75-ата Разван Марин отново изведе гостите напред.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Ернани изравни след точно изпълнена дузпа, но веднага след подновяването на играта Роберто Пиколи оформи крайния резултат.

Победата прекъсна серията от три последователни шампионатни загуби за отбора на Каляри, докато съперникът от Парма не успя да спечели в четвърти последователен двубой.