Стивън Петков и Фейрензе с поражение като гост

Отборът на Фейрензе допусна загуба с 0:1 в гостуването си на Оливейрензе от 6-ия кръг на португалската Лига Португал 2. Титуляр за гостите започна българският нападател Стивън Петков, който обаче не успя да блесне и бе заменен в 62-рата минута от Кевин Кехада.

Всъщност Петков стана участник в една от куриозните ситуации в мача. В 54-тата минута негов съотборник получи топката на чудесна позиция пред вратата, но вместо да прати кълбото в мрежата, той уцели българина в главата.

Попадението за успеха на домакините реализира Матеуш Раниел в 57-ата минута. Той се разписа отблизо, довкарвайки отбита от вратаря топка след заучено разиграване от фаул.

В друг мач от кръга Лейрия и Маритимо направиха равенство 1:1. Преслав Боруков не игра за гостите, тъй като още лекува контузия.

След тези мачове Фейрензе е на 8-ото място с 8 точки, Маритимо е 13-ти с 6 точки. Лейрия е 6-ти с 9 точки, а Оливейрензе е на 16-ото място с 5 точки. Водач е Пеняфиел с 14 точки.