Атлетико се добра до реми срещу Реал в мадридското дерби, което беше белязано от скандал

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха при резултат 1:1 на „Сивитас Метрополитано“ в градско дерби от осмия кръг на Ла Лига. Едер Милитао даде аванс на гостите в 64-тата минута, а в добавеното време резервата Анхел Кореа изравни за домакините.

Диего Симеоне извърши само две промени в стартовия си състав след драматичния успех с 1:0 над Селта. Капитанът Коке отстъпи мястото си на Родриго де Пол, а Хулиан Алварес беше предпочетен пред Джулиано Симеоне. Така аржентинецът си партнираше в нападение с Александър Сьорлот и Антоан Гризман, за когото това беше мач номер 500 в Ла Лига.

Карло Анчелоти също предприе само две промени след победата с 3:2 над Алавес. Даниел Карвахал се завърна като десен бек за сметка на Лукас Васкес, а капитанът Лука Модрич получи шанс за изява в средата на терена заради контузията на Килиан Мбапе. Така този път атаката беше оформена от тандема между Винисиус Жуниор и Родриго, на които помагаше най-вече Джуд Белингам.

Точно преди началото на мача феновете на домакините по целия стадион показаха впечатляваща хореография в клубните цветове – червено и бяло. На една от трибуните беше изобразена емблемата на Атлетико, а на друга с огромни букви беше изписано посланието: „До края на дните ми“.

Първото голово положение в мача отиде на сметката на „рохибланкос“. В деветата минута Алварес стреля от малък ъгъл, но Тибо Куртоа успя да избие топката. В 17-ата минута Федерико Валверде реши да тества рефлекса на Ян Облак с опасен изстрел от голямо разстояние, като вратарят съумя да отрази топката. Десет минути по-късно уругваецът опита да се разпише и при пряк свободен удар, но в този случай не намери целта.

В 36-ата минута Облак се справи с шут по земя на Джуд Белингам, а малко след това впечатли феновете на стадиона с финта си срещу Винисиус, който безуспешно се опита да му отнеме топката. Точно преди почивката Родриго се опита да си изпроси дузпа, но не получи такава, а секунди по-късно Куртоа улови топката след удар с глава на Сьорлот при корнер.

В 51-вата минута гостите предприеха късо изпълнение на корнер и това доведе до шут на Родриго от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата. В 64-тата минута "лос бланкос" изпълниха по заучен начин и пряк свободен удар, като в този случай след центриране на Винисиус топката се озова при Милитао, който със своето воле откри резултата в полза на своя тим.

В минутите след попадението част от привържениците на Атлетико започнаха да замерят вратата на Куртоа с различни предмети. След като отправените от Матео Бускетс предупреждения не дадоха резултат, в 69-ата минута главният съдия прекъсна мача и нареди на играчите на двата тима да се приберат в тунела. След около 15-минутно прекъсване футболистите все пак се появиха обратно на терена и подновиха играта.

В 73-тата минута Винисиус опита далечен шут, но Облак успя да избие топката в корнер. Последваха две спречквания между играчи на двата отбора покрай изпълнението на корнера, но не се стигна до по-сериозни сцени. В 78-ата минута резервата Анхел Кореа нанесе шут по земя, но изпълнението му се оказа неточно. Четири минути по-късно появилият се от пейката Самуел Лино със своя удар принуди Куртоа да се намеси.

В 89-ата минута влезлият като смяна Ендрик отправи снаряд от голяма дистанция, но топката мина покрай вратата. В самото начало на 8-минутното добавено време Гризман изпълни пряк свободен удар, но не успя да се разпише. Това обаче успя да направи Кореа в четвъртата минута от допълнителните осем. Тогава резервата Хави Галан пусна извеждащ пас за аржентинеца, който с помощта на карамбол преодоля съпротивата на Куртоа и Милитао за изравнителното попадение в двубоя. Първоначално беше маркирана засада, но след намесата на ВАР голът беше признат за радост на домакините.

АТЛЕТИКО МАДРИД - РЕАЛ МАДРИД 1:1

0:1 Милитао (64')

1:1 Кореа (90+4')

Атлетико Мадрид: Облак, Молина, Хименес, Льо Норман, Рейнилдо, Йоренте, Де Пол, Галахър, Гризман, Сьорлот, Алварес

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рюдигер, Милитао, Менди, Валверде, Чуамени, Модрич, Белингам, Винисиус, Родриго