Димитър Митов със силен мач за поредната победа на Абърдийн

Отборът на Абърдийн, на чиято врата пази българинът Димитър Митов, победи с 2:1 като гост Дънди в мач от шестия кръг на Висшата лига на Шотландия. С успеха "доновете" запазиха стопроцентовия си актив от началото на сезона, като имат шест победи в шест мача и оглавяват класирането с максималните 18 точки - с три повече от шампиона Селтик, който тази вечер гостува на Сейнт Джонстън.

Общо от началото на кампанията Абърдийн има 12 победи в 12 мача в различните турнири. Точни за гостите бяха Кевин Нисбет и Топи Кескинен в 15-ата и в 32-рата минута, а Дънди стигна до единственото си попадение от дузпа в края първото полувреме, реализирана от Саймън Мъри.

Митов получи една от най-високите оценки в тима за представянето си, а в края на срещата си изкара и жълт картон заради забавяне на играта.