Национал и Локо (Пд) спретнаха голово шоу, но не излъчиха победител в дербито при 17-годишните

Национал и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 2:2 в среща от 7-мия кръг на Елитната група до 17 години. За домакините се разписа Кристиян Горянов, а Димитър Димитров си отбеляза автогол, докато точни за гостите бяха Данило Терасенко и Франческо Георгиев.

Срещата започна по-добре за "зелените" и те получиха право на единадесет метров наказателен удар, след като Дилян Шишманов бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Кристиян Горянов, но стражът на "смърфовете" Петър Кръстев спаси.

Малко след като измина половината първо полувреме, се стигна до откриващо попадение. Данило Терасенко бе изведен зад защитата и с удар от малък ъгъл откри за Локо. Последва реакция на Национал и хубава атака между Кристиян Горянов и Стилиян Симеонов завърши с прострелно центриране, а в опита си да изчисти, Димитър Димитров си отбеляза автогол.

През втората част отново играта бе равностойна, но в 61-вата минута гостите поведоха за втори път. Точен за "черно-белите" беше появилият се на почивката Франческо Георгиев.

Домакините реагираха и се наложи вратарят на Локо Петър Кръстев да прави ново страхотно спасяване след удар на Кристиян Горянов. Все пак в продължението на мача Национал стигна до равенството, след като Горянов се разписа с глава след центриране от ъглов удар.