Нюкасъл 1:1 Манчестър Сити, Гордън изравни от дузпа

Нюкасъл и Манчестър Сити играят при резултат 1:1 на “Сейнт Джеймсис Парк” в интересен първи мач от шестия кръг на Премиър лийг. Йошко Гвардиол изведе гостите напред в 35-ата минута. Антъни Гордън изравни от дузпа в 58-ата. “Гражданите” са на върха с точка преднина пред Ливърпул и Астън Вила и могат да увеличат преднината си пред преследвачите преди техните мачове от кръга. Нюкасъл обаче е близо и при победа ще се изравни по точки с лидера.

“Свраките” нямат загуба на свой терен в десет поредни мача в първенството, но имат само една победа срещу Сити в Премиър лийг в последните 33 мача.

Манчестър Сити е без Родри не само в този мач, но и до края на сезона. Вместо него започва Рико Люис, който ще действа в халфовата линия заедно с Матео Ковачич. Джак Грийлиш влиза на мястото на Савиньо. Кевин де Бройне също не е разположение на Джосеп Гуардиола заради контузия. Интересна статистическа подробност е, че Манчестър Сити е загубил последните си четири мача в Премиър лийг, когато в стартовия състав не присъстват Родри и Де Бройне.

Александър Исак пропуска двубоя за Нюкасъл заради счупен пръст. Антъни Гордън изглежда ще започне в ролята на централен нападател. Люис Хол ще действа като ляв бек, а Сандро Тонали също започва като титуляр.

Домакините започнаха доста агресивно и не позволяваха на “гражданите” да разиграват по обичайния за тях начин. Нюкасъл дори създаваше впечатление за по-активни действия в атака до средата на първото полувреме. След това Сити пренесе играта по продължително в половината на “свраките”.

В 35-ата минута Грийлиш изостри една атака на гостите, след като преодоля с лекота Трипиър отляво и пусна в наказателното поле към Гвардиол. Бранителят се освободи от Бърн и стреля технично в далечния ъгъл, давайки преднина на шампионите.

До почивката “гражданите” имаха още две възможности. Първо Поуп сгреши и подаде топката на Гюндоган. Гостите бяха двама на един, но германецът взе грешното решение и реши да прехвърля вратаря, но ударът му не се получи. След това домакините отново подариха топката на Сити. Гюндоган опита да изведе Холанд, но норвежецът не успя да овладее на границата на наказателното поле.

В добавеното време Нюкасъл можеше да изравни. Жоелинтон се освободи в наказателното поле и стреля силно, но Едерсон реагира прекрасно и изби.

Неприятният момент за Сити бе, че малко след 30-ата минута Холанд изглежда получи контузия в ахилеса и до края на полувремето видимо норвежецът не се чувстваше комфортно. Голмайсторът обаче нямаше проблеми да започне и втората част.

В 53-тата минута Грийлиш умишлено удари Тонали с лакът в областта на корема малко след границата на наказателното поле. Италианецът се строполи на тревата, въпреки че ударът не изглеждаше толкова сериозен. ВАР прегледа ситуацията, която се размина без последствия за английския национал.

В 56-ата минута Гордън получи извеждащо подаване зад отбраната, Аканжи не се ориентира добре и англичанинът излезе очи в очи с Едерсон. Вратарят се хвърли в краката му, но Гордън чукна в последния момент топката покрай него и така Евдерсон препъна крилото - дузпа за Нюкасъл. Гордън се нагърби с изпълнението и бе безупречен - 1:1.

Изравнителното попадение запали искрата на домакините и в следващите минути пред Едерсон стана напрегнато. Жоелинтон претендираше за нова дузпа след сблъсък в Уокър, но нарушение нямаше. След това Барнс се освободи отдясно и стреля, но Едерсон изби.

В 66-ата минута Фоудън влезе на мястото на Гюндоган. Той имаше една добра възможност в 73-тата минута, но стреля от въздуха право в ръцете на Поуп. Малко след това Холанд засече на далечната греда центриране на Гриийлиш, който обаче отправи много силно топката към своя сънародник, който нямаше как да я насочи с глава във вратата.

В 80-ата Нюкасъл имаше добра възможност след поредна атака по десния фланг. Лонгстаф стреля от 15-ина метра по земя, но топката премина встрани от далечната греда.

Гуардиола пусна и Доку, и Савиньо, които замениха Грийлиш и Люис.

В добавеното време Поуп направи много важно спасяване след изстрел на Бернардо Силва.

Нюкасъл: Поуп, Трипиър, Шер, Бърн, Хол, Жоелинтон, Тонали, Гимараеш, Гордън, Барнс, Мърфи

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Аканжи, Диаш, Гвардиол, Ковачич, Люис, Гюндоган, Силва, Грийлиш, Холанд