Официално: Дениъл Рикардо и Рейсинг Булс се разделиха

Отборът на Рейсинг Булс във Формула 1 официално обяви раздялата си с Дениъл Рикардо. Тази новина не е изненадваща предвид случилото се в Сингапур миналата седмица.

Още преди началото на уикенда на „Марина Бей“ се заговори, че това най-вероятно ще е последното състезание на австралиеца с втория отбор на Ред Бул, а почти сигурно и в неговата кариера във Формула 1. След самия старт, в който Рикардо финишира последен, но записа най-бързата обиколка, всички знаци намекнаха, че това ще се окаже истина.

Рикардо: Този път няма смисъл да съм резервен пилот

Сега, няколко дни по-късно, от Рейсинг Булс обявиха, че Рикардо си тръгва от Фаенца още сега. Най-вероятно неговото място до края на сезона ще бъде заето от Лиам Лоусън, който би трябвало да е титуляр на РБ и догодина, но това все още не е потвърдено.

„Всички в отбора бихме искали да благодарим на Дениъл за неговата усилена работа през последните два сезона с нас. Той беше истински джентълмен на и извън пистата и никога не сваляше усмивката си. Той ще ни липсва, но винаги ще има специално място в семейството на Ред Бул“, каза ръководителят на Рейсинг Булс Лоран Мекис.

Рикардо все още не е коментирал раздялата с отбора. Австралиецът си тръгва от Формула 1, поне засега, с 8 победи, 32 подиума, 1329 точки, 3 полпозишъна и 17 най-бързи обиколки в 257 старт от 258 участия с отборите на ХРТ, Торо Росо/Алфа Таури/Рейсинг Булс, Ред Бул, Рено и Макларън.