Осасуна отмъкна точка от "Местайя"

Валенсия не успя да запише втора поредна домакинска победа в Ла Лига. "Прилепите" направиха 0:0 с Осасуна и се намират непосредствено над зоната на изпадащите с едва 5 точки от изиграните 7 мача. Публиката на "Местайя" видя малко интересни ситуации пред двете врати и нулевото равенство беше закономерно.

Осасуна нямаше нищо против да си тръгне с точка и рядко поглеждаше към вратата, пазена от Гиорги Мамардашвили. Тимът от Памплона загуби предишните си две визити, но днес показа стабилност в защита и се настани на 7-ото място във временното класиране.

В началните минути Валенсия се опита да наложи натиск, но в атаките на отбора липсваше импровизация. До почивката футболистите на Рубен Бараха отправиха само един точен удар, а гостите се задоволиха с това да стоят в собствената си половина и да не допускат опасности пред вратата си.

След час игра Бараха пусна Хави Гера и Фран Перес, които внесоха повече острота в действията на "лос че". В самия край на срещата Валенсия претендираше за дузпа за игра с ръка на Анте Будимир, но след като прегледа ситуацията с помощта на ВАР съдията Мигел Ортис реши да не посочва бялата точка.

От началото на сезона Валенсия има само една победа - 2:0 срещу Жирона преди няколко дни. Следващият мач на тима е гостуване на Реал Сосиедад.

На Осасуна предстои домакинство на лидера Барселона.