Майорка попари Бетис в добавеното време

Майорка победи драматично Бетис с 2:1 в гостуването си на "Бенито Вийямарин" от 6-ия кръг на Ла Лига. Гостите измъкнаха победата в добавеното време с гол на Валери Фернандес, след като преди това двата тима бяха разменили бързи голове в началото на мача. Джовани Ло Селсо откри за домакините в 7-ата минута, а Дениел Родригес изравни за гостите в 8-ата.

Бетис пръв откри резултата в 7-ата минута със страхотен далечен изстрел на Джовани Ло Селсо.

Само минута по-късно обаче Майорка възстанови равенството. Сайл Ларин получи дълга топка в предни позиции, успя да я овладее и да я продължи към непокрития Даниел Родригес, който стреля във вратата за 1:1.

В 34-тата минута Бетис можеше да остане в намален състав, след като Ло Селсо получи директен червен картон за опасна игра, но след намесата на ВАР съдията промени решението си и картонът стана само жълт.

След това Бетис бе по-активният отбор и създаде повече положения, като веднъж и гредата помогна на гостите след изстрел на Абде Езалзуи в 49-ата минута.

Майорка обаче също пропусна страхотен шанс в 64-тата минута, когато Руи Силва с блестяща намеса спря опасен изстрел с глава на Роберт Наваро.

Гостите нанесоха своя удар в добавеното време на двубоя. В 93-тата минута след центриране от корнер топката стигна до Валери, който стреля към вратата и отбеляза за 1:2.

Така Майорка измъкна трите точки и събра актив от 11, като излезе на 5-ото място във временното класиране. Бетис остава на 11-ата позиция с 8 точки.