Славия 0:0 Левски, греда за "сините" и голям пропуск на "белите"

Слушай на живо
Слушай на живо: Славия - Левски

Отборите на Славия и Левски играят при 0:0 един срещу друг в мач от деветия кръг на efbet Лига. Двубоят се играе на стадион "Александър Шаламанов" пред препълнения сектор за гости. Няколко хиляди фенове на "сините" пристигнаха на "Овча Купел", за да подкрепят тима.

Домакините са в серия от четири последователни мача без победа, като в миналия кръг тимът загуби с 2:3 от Септември, а през седмицата се игра и отложения мач с Лудогорец - поражение с 0:1. Това отрежда на Славия 11-а позиция с осем точки. Гостите от своя страна се представят доста добре от началото на сезона и поделят първото място с Лудогорец, макар и с мач повече. Двата тима имат по 19 точки, а в миналия кръг Левски победи с 4:2 като гост ЦСКА 1948.

Наставникът на "сините" Станислав Генчев прави две промени в сравнение с предишния мач. Вместо Асими Фадига и Карлос Охене като титуляри излизат Кристиян Макун, който ще направи дебют като титуляр и Марин Петков. При "белите" също има две нови имена в състава от последния двубой. Вместо Денислав Александров и Цветелин Чунчуков в игра влизат Куентин Зеедорф и Емил Мартинов.

Първите минути на срещата бяха равностойни, като на моменти и двата тима пробваха няколко интересни атаки, но до опасности пред двете врати така и не се стигна.

5 Славия : Левски

Първият точен удар в мача дойде в 30-ата минута. Тогава Карл Фабиен пое топката на скорост и намери пролука за стрелба покрай Макун, но шутът му бе избит в ъглов удар от Матей Маркович. Няколко минути по-късно и Левски отговори с хубав удар. Евертон стреля точно, но Светослав Вуцов спаси.

Около пет минути преди почивката двата тима си размениха двете си най-чисти положения до момента. Първо пред вратата на "сините" Фабиен намери отлично Куентин Зеедорф, който обаче не успя да преодолее вратаря от непосредствена близост с удар от въздуха и топката мина над вратата. След това пък отсреща Евертон стреля много добре, но Вуцов отклони топката и тя се удари в гредата на вратата му.

СЛАВИЯ 0:0 ЛЕВСКИ

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 4. Генев, 37. Керчев, 27. Мартинов, 71. Стоянов, 73. Минчев, 33. Иванов, 22. Зеедорф, 11. Фабиен

ЛЕВСКИ: 44. Маркович, 4. Макун, 5. Ван Дер Каап, 50. Димитров, 3. Майкон, 21. Алдаир, 6. Цунами, 17. Евертон, 88. Петков, 12. Сангаре, 9. Колев