Фрайбург се разигра след почивката и излезе на второ място

С три гола в рамките на десетина минути след паузата Фрайбург срази Хайденхайм с 3:0 като гост в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Това беше достатъчно поне временно победителите да излязат на второ място в класирането, отстъпвайки само на Байерн (Мюнхен). В същото време домакините това е втора загуба, но те имат и два успеха.

Първото полувреме беше скучно и не предостави нищо интересно, но за сметка на това второто беше отлично, но само за Фрайбург. Изключително изпълнение на японеца Рицу Доан в 54-тата даде аванс на гостите.

Само пет минути по-късно Винченцо Грифо заби второ попадение за своя тим. В 65-ата италианският национал покачи на 3:0, което окончателно реши изхода на срещата.