Ман Юнайтед показа отлично лице за едно полувреме, но си тръгна разочарован от "Селхърст Парк"

Манчестър Юнайтед завърши само 0:0 в гостуването си на Кристъл Палас в мач от петия кръг на Премиър лийг. Тимът на Ерик тен Хаг изигра много силен час игра, в който обаче се прояви старата слабост на тима да се пропускат изключително много чисти положения. След 60-ата минута футболистите на Оливър Гласнер изнесоха играта в малко по-предни позиции и на свой ред успяха да създадат някои опасности пред Андре Онана. За “орлите” пък това се превърна в трето поредно равенство, като те продължават да нямат успех от началото на кампанията. “червените дяволи” също не са в завидна позиция, печелейки само два от първите си пет двубоя в първенството, което им носи едва седем точки и място в долната половина на таблицата.

Гостите започнаха много активно двубоя и поставяха при всяка възможност играчите на “орлите”, принуждавайки ги да грешат. В 3-ата минута Кристиан Ериксен центрира от корнер, а Матайс де Лихт стигна до топката с глава, но Дийн Хендерсън не бе затруднен. В 10-ата минута Джошуа Зиркзее отлично изведе в празно пространство Алехандро Гарначо, той напредна и стреля, но стражът на домакините отново се намеси изключително класно и предотврати откриване на резултата. В 13-ата минута отново Де Лихт се справи отлично с опеката на бранител след корнер и отново Хендерсън трябваше да спасява силен удар на бранителя. Минута след това ново центриране отляво стигна до Лисандро Мартинес, който също от вътрешността на наказателното поле стреля, но вратарят на домакините, който е юноша на “червените дяволи”, се за пореден път не позволи да се стигне до нещо повече.

След четвърт час игра темпото в срещата поспадна. В 25-ата минута пък се стигна до почти куриозна ситуация. Алехандро Гарначо бе изведен отлично в пеналта от Диого Далот, стреля в напречната греда, топката отиде в напълно свободния Бруно Фернандеш, който също нацели този стълб, но и двамата не успяха да намерят мрежата.

Отново след корнер след половин час игра този път Джошуа Зиркзее пропусна добра възможност. В 42-ата минута отново португалският капитан бе в основата на положението. Той центрира отлично на границата на малкото наказателно поле, където последователно Зиркзее и Гарначо се разминаха с нея и не успяха да реализират.

Първата добра ситуация за Кристъл Палас дойде в 44-ата минута, когато центриране отляво намери напълно непокрития Еберечи Езе в наказателното поле, но английският национал стреля право в ръцете на Андре Онана.

На почивката Оливър Гласнер направи две промени в своя състав в опит да стабилизира представянето на тима си. Втората част започна с отличен пробив на Еберечи Езе, който нахлу в наказателното поле, но бе блокиран.

В следващите минути постепенно случващото се на терена отново навлезе в познатото от първото полувреме доминиране в играта на “червените дяволи”. Първо Бруно Фернандеш центрира към Зиркзее, а малко след това Диало стреля много опасно. Зиркзее и Фернандеш осъществиха отлично двойно подаване две минути по-късно, а португалецът се озова на отлична позиция, но не успя да уцели вратата. След час игра Тен Хаг пусна на терена Маркъс Рашфорд в търсене на повече клиничност пред попадението след многото пропуски. В 62-ата минута след нова многоходова атака Алехандро Гарначо стреля опасно от фланга и Хендерсън отново се отличи с поредното си добро спасяване.

След изминаването на час игра футболистите на Оливър Гласнер започнаха да изнасят играта в по-предни позиции и за първи път в срещата да поглеждат по-редовно към вратата на Онана. В 65-ата минута Андре Онана също трябваше да показва класа с двойно спасяване след удари на Еди Нкетия и Исмаила Сар, за да запази равенството. Малко след това пък гостите протестираха бурно с претенции за дузпа след центриране от фал, което, по тяхно мнение, бе срещнало ръката на играч на Кристъл Палас. В 71-ата минута отново домакините бяха близо до това да открият резултата след хубава комбинация между резервата Сар и отново Езе, но последният от отлична позиция не успя да намери вратата. Четвърт час преди края на терена се появиха Мануел Угарте и Расмус Хойлунд.

Минутка по-късно Уил Хюс се озова в добра позиция и отново отправи удар, но камерунският страж на гостите спаси. В последните десетина минути на двубоя домакините от Кристъл Палас се прибраха доста по-плътно около своето наказателно поле в опит да затворят свободните пространства. Това до голяма степен даде резултат и ограничи “червените дяволи”, като играта се съсредоточи към доста физически сблъсъци в средата на терена и постепенни разиграния на футболистите на Ерик тен Хаг, които обаче не донесоха нищо и в крайна сметка двете нули останаха на таблото до последния съдийски сигнал.