Ливърпул 3:0 Борнемут, пропуск на Салах

Ливърпул и Борнемут играят при резултат 3:0 на “Анфийлд” след два бързи гола на Луис Диас (27', 29') и красиво попадение на Дарвин Нунес (37').Мърсисайдци ще се опитат да се реваншират пред феновете си за домакинската загуба от Нотингам Форест. Тя прекъсна перфектната серия на отбора на Арне Слот, който започна с три поредни победи в Премиър лийг. Ливърпул вече показа реакция след това поражение, след като през седмицата надигра Милан с 3:1 като гост.

В последния си мач Борнемут в големи периоди надигра Челси, но в крайна сметка допусна поражение с 0:1, което бе и първата загуба на “черешките” в първенството от началото на този сезон.

Двата отбора играха три пъти помежду си през миналия сезон, като и в трите мача победител бе Ливърпул.

Арне Слот е направил четири промени в сравнение с мача с Милан. Куивин Келъхър започва на вратата за сметка на контузения Алисон. Анди Робъртсън се завръща отляво на отбраната, а Луис Диас и Дарвин Нунес, който е титуляр за първи път през този сезон, влизат на местата на Коди Гакпо и Диого Жота. Новото попълнение Федерико Киеза отново е на пейката.

Андони Ираола е предприел три корекции от срещата с Чeлси. Кепа Арисабалага, Дийн Хуйсен и Хулиан Араухо стартират на “Анфийлд”.

Ливърпул отново не започна много концентрирано, както бе и срещу Милан, и в четвъртата минута Семеньо прати топката във вратата на Келъхър, след като на далечната греда се плъзна по тревата, засичайки центриране на Клуйверт. Ганайският национал обаче бе малко зад отбраната на Ливърпул, така че ВАР правилно отмени това попадение.

Домакините веднага реагираха и направиха две много добри атаки. Салах проби отдясно и центрира към далечната греда, където Робъртсън засече, но прати топката встрани от вратата. В осмата минута Диас стреля много силно от 20 метра, но Кепа направи страхотно спасяване, избивайки над напречната греда. Три минути по-късно вратарят на Борнемут за втори път се намеси решаващо. Мак Алистър изведе със страхотно подаване Салах, който излезе очи в очи с Кепа, който обаче отново спаси.

В 15-ата минута Салах намери Нунес в наказателното поле. Уругваецът се освободи от своя пазач, но стреля право в ръцете на Кепа.

В 19-ата Келъхър сгреши с подаването и Еванилсон изведе отново Семеньо, но стражът блокира добре крилото, а изглеждаше, че Семеньо е отново в положение на засада.

Кепа за трети път спаси Борнемут в 23-тата минута. Диас за пореден път проби мощно отляво, справи се двама съперникови играчи и стреля в близкия ъгъл, но испанецът отново се намеси решаващо.

Диас продължи да бъде много активен и скоро това даде резултат. В 27-ата минута Конате с много добро дълго подаване намери колумбиеца пред границата на наказателното поле. Кепа този път сгреши, излизайки да пресече извън наказателното поле. Диас лесно го преодоля, след което напредна и прати топката във вратата за 1:0.

Само две минути след това Диас удвои. Тук голямата заслуга бе на Александър-Арнолд, който направи продължителен пробив, след като пое топката след централната зона и с дрибъл стигна до наказателното поле. След това Трент пусна към Диас, който провря топката между краката на Кепа за 2:0.

В 37-ата минута резултатът вече бе 3:0. Нунес свали с глава дълго подаване около централната зона, след което Салах веднага му върна. Уругваецът напредна отдясно, финтира един бранител и с много хубав удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл.

В 50-ата минута Семеньо стреля от около 20 метра и след рикошет в Гравенберх топката премина опасно близо, но все пак встрани.

Четири минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа. Александър-Арнолд проби в наказателното поле и опита му за подаване срещна ръката на Араухо. Позицията на ръката на бранителя обаче бе естествена, така че правилно не бе отсъден наказателен удар.

В 59-та минута Салах пропусна да направи 4:0. Мак Алистър го намери със страхотно подаване в наказателното поле, египтянинът много добре си пое топката и елиминира Кепа, след което обаче си затвори ъгъла. Въпреки това Салах задържа топката, върна се с няколко метра назад и намери пролука за стрелба към вратата. Ударът му обаче не бе силен и Керкез изчисти пред голлинията.

Ливърпул: Келъхър, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Робъртсън, Гравенберх, Собослай, Мак Алистър, Гакпо, Салах, Нунес

Борнемут: Кепа, Керкез, Забарний, Хуйсен, Араухо, Кук, Кристи, Таверниър, Клуйверт, Семеньо, Еванилсон