Дебютантът Брест с историческа победа

Брест направи своя дебют в евротурнирите. В първия си такъв мач в 74-годишната си история отборът постигна победа в Шампионската лига, след като спечели с 2:1 домакинството си на Щурм (Грац). Срещата се игра в Гингам, тъй като УЕФА не одобри стадиона на домакините за мачове от ШЛ. Това не попречи на феновете да напълнят стадиона и да създадат прекрасна атмосфера.

Брест поведе в 23-ата минута след прекрасен удар на Юго Манети от дъгата на наказателното поле. Австрийците изравниха в самия край на първото полувреме, когато Едимилсон Фернандес се отбеляза автогол, след като отклони опит на Бьовинг за подаване.

Тимът на Ерик Рой поведе отново в 56-ата минута, когато Абдала Сима отлично овладя топката в наказателното поле и с удар от въздуха разстреля вратаря. Малко преди края гостите останаха с човек по-малко, тъй като Димитри Лавале получи втори жълт картон. Брест пък можеше да стигне и до трети гол в края.