Арсенал стартира с нулево равенство в Бергамо

Аталанта и Арсенал не си отбелязаха гол в мач от първия кръг на Шампионската лига и срещата в Бергамо завърши 0:0. И двата отбора създадоха доста малко чисти голови ситуации, но в началото на второто полувреме тимът на Гасперини можеше да поведе. В 51-ата минута Матео Ретеги пропусна дузпа, а след това не успя и при добавката.

"Артилеристите" имаха леко предимство в началото. Сака и Хавертц пробваха удари, които не намериха целта. В 14-ата минута Сака стреля от фал и топката отиваше към долния десен ъгъл на вратата, на Карнесеки направи отлично спасяване, а след това се спарви и с опита на Партей при добавката от малък ъгъл. Малко по-късно Мартинели стреля над вратата от добра позиция.

Постепенно Аталанта изравни играта и направи няколко опита за атаки, но не особено успешни. Най-добрата ситуация бе удар на Де Кетеларе, който мина встрани от вратата. След това двубоят се превърна в битка без ситуации пред двете врати.

В началото на второто полувреме домакините получиха "златна" възможност да поведат. Едерсон мина покрай Партей и халфът на Арсенал го задържа, а след това го повали в наказателното поле. След дълга проверка бе отсъдена дузпа за тима от Бергамо. Давид Рая отрази удара на Ретеги от бялата точка, а след това се справи блестящо и при добавката.

Последва по-спокоен период, а двата треньори започнаха със смените. С изтичане на времето Аталанта малко по-смело поглеждаше към вратата на съперника, а лондончани не успяваха да създадат нищо в предни позиции. Удар на Лукман мина покрай вратата, а същото се случи и след хубав изстрел на резервата Хуан Куадрадо. В 75-ата минута Мартинели пропусна най-добрата възможност за "артилеристите" от началото на мача. Той получи топката от Стърлинг в наказателното поле и стреля много неточно.

АТАЛАНТА - АРСЕНАЛ 0:0