Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Аякс разби Фортуна Ситард за втората си победа в Ередивизи

Аякс победи у дома Фортуна Ситард с категоричното 5:0 в среща от нидерландската Ередивизи. Това бе втора победа за гранда от Амстердам след три изиграни срещи в шампионата. Кенет Тейлър даде начало на разгромната победа с попадение в 9-ата минута, а в 24-тата Бертран Траоре направи 2:0, след като се измъкна сам срещу вратаря на гостите и хладнокръвно го преодоля. В добавеното време на първата част Родриго Гут от състава на гостите фаулира откъсналия се сам срещу вратаря  Чуба Акпом и получи директен червен картон.

През второто полувреме наказателната акация на домакините продължи и в 58-ата минута Юри Бас засече с глава едно центриране за 3:0. В 71-вата минута Девин Ренч получи перфектен пас в наказателното поле и се разписа за 4:0, а крайния резултат оформи Чуба Акпом три минути преди края на редовното време след разбъркване в наказателното поле.

След успеха Аякс има шест точки и заема седмата позиция в класирането, но е с два мача по-малко от лидерите в класирането ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар, които са съответно с  по 15 и 13 точки.