ФК ЛЕВСКИ С РЕДОВНО ОБЩО СЪБРАНИЕ - НА ЖИВО ОТ РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕЛЕГАТИТЕ

Майорка задълбочи лошия старт на Реал Сосиедад

Майорка победи с 1:0 Реал Сосиедад в среща от 7-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за тима от Балеарските острови отбеляза Абдон Пратс от дузпа в 36-ата минута.

Със спечелените три точки Майорка се изкачи на 6-о място с 8 точки, докато Реал Сосиедад пък няма победа в 3 поредни мача и остава остава 16-и с 4 точки.

Първото положение бе за гостите, като в 7-ата минута Андер Баренечеа стреля опасно, но стражът на домакините Лео Роман успя да избие. Именно Баренечеа обаче бе "грешникът" в състава на Реал Сосиедад, след като игра с ръка в наказателното си поле и след преглед с ВАР главният съдия отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Абдон Пратс, който не сгреши и откри - 1:0 за Майорка. Това бе и най-интересното през първата част.

През второто полувреме Пратс можеше да вкара втория си гол в мача, но шутът му мина встрани. В крайна сметка най-добрият шанс за гостите се откри в самия край на срещата, когато Лука Сучич стреля опасно, но Лео Роман отново успя да спаси и да запази победата за тима си.