Силно представяне на българските екипажи в рали „Deth”

Българските екипажи в гръцкото рали „Deth” определено се отразиха добре на битката в колоната – както в челото на класирането, така и в отделните класове. Пламен Стайков се бори в топ 3, а екипажите на Астра рейсинг също записаха силно представяне.

В третия кръг от гръцкия асфалтов шампионат Пламен Стайков/Рафи Кадир (Шкода Фабия R5) участваха в битката за разпределение на местата на подиума. Състезанието стартира с най-добро време в първата отсечка на Елефтериос Алигизакис (Шкода Фабия R5), а следващите три отсечки бяха спечелени от Сократис Цолакидис (Шкода Фабия RS Rally2).

Три екипажа на Астра рейсинг ще стартират в рали „Deth”

Цолакидис спечели победата с аванс от 22,76 секунди пред Стайков, но Пламен и навигаторът му се пребориха в последната отсечка за тази втора позиция. След третия етап Стайков отстъпи на третото място, на 2,44 секунди зад Алигизакис, но в последния етап с дължина 25,1 километра Пламен и Рафи дадоха второ време, като изпревариха с 5,23 секунди Алигизакис и това им гарантира второто място.

Екатерина Стратиева пропуска старта в Гърция

На четвърто място в генералното класиране в първото си рали с новия за тях автомобил Хюндай i20 Rally2 завършиха Антон Титов и Александър Спиров. Също с нов за тях автомобил в Гърция караха и Георги Янков и Цветан Балджиев – Шкода Фабия R5, като те завършиха на 8-о място в генералното класиране и в последната отсечка минаха с три позиции напред.

Топ 10 в общото подреждане затвориха Любен Каменов/Валентин Будинов (Пежо 208 R2), като това им отреди и второ място в техния клас С5. Любен и Валентин минаха с четири места напред в последната отсечка и спечелиха два етапа в клас С5.

Петър Йорданов и Любка Йорданова (Рено Клио R5) финишираха на 15-о място в генералното класиране и на втора позиция в своя клас С6. В С6 двамата спечелиха една отсечка и записаха две втори и едно трето време. Двамата имаха проблеми в първите два етапа – прегряване на спирачките и застигнаха друг екипаж в отсечка, но веднага след това спечелиха третата отсечка.

Снимки: ΑΟΘ - Αυτοκινητιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης