Български талант с асистенция за младежкия отбор на Фрозиноне срещу Наполи

Българският полузащитник Стелиян Стоянов се отличи с асистенция за отбора на Фрозиноне, който победи с 2:0 Наполи като гост в първенството при 19-годишните. Това беше първи кръг на първенството Примавера 2В (юноши U19) и противопостави двата фаворита за първата позиция.

Още в 9-ата минута гостите откриха резултата, след като пет минути преди това изпуснаха друго положение. След разработка на свободен удар от страни, ирландецът Джъстин Феризай стреля силно към вратата. След това топката беше отбита към десния фланг, където роденият през 2006 година Стоянов без да се бави я върна в наказателното поле. На празно пространство Алехандро Сичеро беше непокрит и не остави шанс за вратаря, за да открие за 0:1.

До края на първата част гостите имаха още две възможности, включително центриране от дясно на Стелиян Стоянов към латвиеца Кристиан Межсаргс, който обаче от 7-8 метра не намери мрежата. Същият латвийски голмайстор обаче не сбърка в 7-ата минута на второто полувреме и оформи крайното 0:2.

Юношата на Черноморец (Бургас) игра пълни 90 минути като десен халф, а с първия официален мач затвърди впечатленията от отличната подготовка, която направи. Той се разписа в три от четирите летни контроли, в това число и в последната срещу играещия в Серия D отбор на Анцио за 3:0.

В следващия кръг Фрозиноне приема на 21-и септември отбора на Беневенто, който също стартира успешно в първенството, побеждавайки Перуджа с 3:0. За Перуджа цял мач игра българският юношески национал Джанер Садетинов.