Нюкасъл с труден обрат срещу Уулвърхамптън, "свраките" са на две точки от Ман Сити

Нюкасъл надделя с 2:1 в гостуването си на Уулвърхамптън в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. За пореден двубой от началото на кампанията възпитаниците на Еди Хау не убедиха с представянето си, но в крайна сметка след много борбеност и известна доза спортен шанс в крайна сметка стигнаха до така важния за тях успех. “Вълците” поведоха в 36-ата минута с гол на Марио Лемина, но само в рамките на пет минути Фабиан Шер (75’) и Харви Барнс (80’), за когото това бе гол във втори пореден мач, осъществиха пълен обрат за гостите с много красиви изстрели извън наказателното поле.

Срещата започна добре за “свраките”, които опитваха да държат мача под контрол в началните минути. Те можеха да излязат напред още в резултата в средата на първата част, когато Антъни Гордън по великолепен начин се освободи от Нелсън Семедо на десния фланг, след което се вклини в наказателното поле, но ударът му срещна левия стълб на Сам Джонстън. Така се стигна до 35-ата минута, когато на свой ред Уулвърхамптън в добре познати си стил, след няколко добри нападения преди това, осъществиха добра контраатака, в която Йорген Странд Ларсен напредна отдясно, пусна успоредно в лошо подредената отбрана на “свраките” и Марио Лемина откри резултата отблизо.

Именно норвежецът можеше да удвои преднината на своя тим в началото на втората част, но тогава той нацели левия стълб на Ник Поуп. Момчетата на Еди Хау опитаха да вдигнат оборотите и изнесоха действията на терена около наказателното поле на своя противник. След няколко неуспешни пращания на топката в наказателното поле, които не застрашиха по никакъв начин добре подредената защита на Уулвърхамптън в крайна сметка Нюкасъл стигна до попадение в 75-ата минута след удар от много сериозно разстояние. Топката обаче стана неспасяема за Сам Джонстън след рикошет в главата на бранител и влетя неспасяемо във вратата за 1:1.

Гостите от Нюкасъл осъществиха пълен обрат само пет минути по-късно, когато отново Харви Барнс се отличи с великолепен пробив от левия фланг и още по-качествен удар, който само в рамките на няколко минути матира Сам Джонстън за втори път. В последните минути на двубоя и добавеното време футболистите на Уулвърхамптън опитаха да се изнесат в предни позиции и дори създадоха няколко добри положения, но добри намеси на Ник Поуп не позволиха да се стигне до нов гол в срещата. По този начин Нюкасъл и не по най-убедителния начин, но в крайна сметка стигна до трета победа в четири двубоя и продължава да е без поражение. “Свраките” са на трето място в класирането и са само на две точки от Манчестър Сити. От своя страна Уулвърхамптън започва трудно сезона и момчетата на Гари О’Нийл вече имат три поражения от четири срещи и до момента имат само една точка.