Барселона продължи да се вихри, отнесе и Жирона

Барселона показа, че паузата за националните отбори не е спряла устрема на тима. Отборът на Ханзи Флик отнесе Жирона с 4:1 в каталунско дерби. Барса е без грешка от началото на сезона, като днес записа пета поредна победа. Освен това се реваншира за миналия сезон, когато записа две загуби от Жирона.

Лидерът в класирането изигра много силен мач. Ламин Ямал отбеляза първите два гола в мача. Той откри след половин час игра и вкара отново седем минути по-късно. Дани Олмо увеличи аванса на гостите в самото начало на второто полувреме, а Педри отбеляза четвърти гол в 64-ата минута. Резервата Кристиан Стуани отбеляза почетното попадение за Жирона в 80-ата минута. Малко преди края резервата на гостите Феран Торес получи директен червен картон за нарушение срещу Асприля.

Барселона контролираше случващото се на терена от самото начало. Каталунците владееха топката в големи периоди и търсеха пролуки в защитата на съперника. В шестата минута Ламин Ямал имаше възможност да открие резултата, след като топката се озова до него в наказателното поле. Той стреля от въздуха, но прати топката в ръцете на вратаря.

Постепенно Жирона заигра малко повече с топката. Домакините направиха няколко атаки, но не стигаха до удари. Те обаче се справяха сравнително добре с опитите на Барса да атакува. Гасанига бе добре пласиран, за да се справи с удар на Левандовски, а Тер Стеген не бе затруднен при изстрел на Мигел. След половин час игра груба грешка на Давид Лопес позволи на Ямал да открие резултата. Бранителят подцени ситуацията и загуби топката пред наказателното поле, което доведе до първия гол в мача.

Ямал вкара втория си гол в мача в 37-ата минута. След едно центриране от фал защитата на домакините не се справи добре, топката се удари в Левандовски и стигна до Ламин, който я насочи към мрежата. Изглеждаше, че Барса има тотален контрол върху мача, но в края на полувремето пред Тер Стеген имаше сериозно напрежение. Гутиерес центрира отляво и намери Брайън Хил напълно непокрит на няколко метра, но успя да уцели вратаря.

При следващото центриране на Гутиерес топката се удари в ръката на Иниго Мартинес. Съдията отсъди дузпа. Мина известно време, играчите се изнесоха от наказателното поле и Абел Руис се подготвяше да стреля от бялата точка, когато съдията реши да прегледа ситуацията на монитор и промени решението си, като прецени, че няма нарушение.

Интригата в двубоя приключи в самото начало на второто полувреме. Тогава великолепно подаване на Кунде изведе Дани Олмо зад защитата. Лятното попълнение на каталунците завърши с прекрасен удар от малък ъгъл.

Гостите имаха много силен период след почивката и след гола стигнаха до нови две прекрасни ситуации да стигнат до нов гол. Първо Левандовски бе изведен отлична позиция след прекрасна атака, но полякът не успя да преодолее вратаря, който се справи блестящо. Малко по-късно Ямал стреля, а Гасанига отново успя да отрази. При следващата добра атака на Барса Левандовски стреля над вратата.

Единствената лоша новина за гостите бе свързана с Дани Олмо, който напусна принудително терена, но не изглеждаше, че проблемът е сериозен. В 62-ата минута Циганков отправи добър удар, но топката мина покрай вратата. Секунди по-късно поредната великолепна комбинация на каталунците завърши с нов гол. Касадо изведе Педри, който заобиколи вратаря и се разписа.

Барса леко намали темпото в последната част на двубоя, но създаде още положения пред Гасанига. Две от резервите на Жирона пък изработиха почетен гол за домакините. Порту получи топката в наказателното поле, заобиколи Тер Стеген и пусна към Стуани, който се разписа.

Барса леко намали темпото в последната част на двубоя, но създаде още положения пред Гасанига. Две от резервите на Жирона пък изработиха почетен гол за домакините. Порту получи топката в наказателното поле, заобиколи Тер Стеген и пусна към Стуани, който се разписа. Уругваецът стана футболистът с най-много голове като резерва в историята на Ла Лига. Четири минути преди края на редовното време резервата Феран Торес получи червен картон за грубо влизане в краката на Асприля.

ЖИРОНА - БАРСЕЛОНА 1:4
0:1 - Ямал (30)
0:2 - Ямал (37)
0:3 - Олмо (47)
0:4 - Педри (64)
1:4 - Стуани (80)