Очаквайте в 21:45 на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Левски победи Славия при 16-годишните в голово шоу

Левски спечели дербито със Славия с 4:2 като гост в среща от шестия кръг на Елитната група до 16 години. За “сините” в герой се превърна Ернан Ангелов, който се отчете с четири попадения. За домакините пък се разписаха Михаил Тенев и Юлиян Стоянов.

Двубоят започна ударно и след само две минути гостите поведоха. Ернан Ангелов проби по дясното крило, влезе към наказателното поле и с хубав удар в далечния удар откри резултата. След само десет минути игра Славия обаче изравни след гол на Михаил Тенев. “Белите” продължиха да атакуват и стигнаха до две добри ситуации, с които можеха да направят и пълен обрат, но до попадение не се стигна. В края на полувремето Левски нанесе два тежки удара. Ернан Ангелов заби два гола в рамките на три минути, като оформи своя хеттрик и даде аванс на своя отбор от два гола. При този резултат 1:3 дойде и почивката.

Втората част Славия започна силно и беше близо до попадение, но двойно спасяване на вратаря на гостите Дамян Дамянов запази преднината. Все пак в 55-ата минута “белите” върнаха един гол. Юлиян Стоянов бе точен, като даде надежди на младите слависти. Последваха силни минути за домакините, но до изравняване така и не се стигна, а в продължението на срещата Ернан Ангелов отбеляза четвъртото си попадение и оформи крайния резултат.

По този начин с тази победа Левски събира 16 точки, докато Славия остава с 10.

СЛАВИЯ U16 2:4 ЛЕВСКИ U16

0:1 Ернан Ангелов (2’)
1:1 Михаил Тенев (12’)
1:2 Ернан Ангелов 40’)
1:3 Ернан Ангелов (43’)
2:3 Юлиян Стоянов (55’)
2:4 Ернан Ангелов (90’+1)

Стартови състави:

Славия: 1. Александър Дончов, 2. Айк Ераносян, 6. Кристиан Биберов, 5. Светослав Иванов, 16. Максимилиан Лазаров, 13. Александър Димитров, 17. Михаил Тенев, 20. Павел Кайряков, 22. Юлиян Стоянов, 10. Александър Маринов, 9. Петър Благоев;

Левски: 1. Дамян Дамянов, 2. Мартин Стоянов, 3. Александър Ценов, 4. Мартин Гайдев, 5. Васил Гочев, 6. Пиер Дамянов, 8. Денислав Василев, 7. Йоан Андреев, 9. Ернан Ангелов, 10. Георги Камбитов, 11. Лазар Петров.