Красив гол на Хесус Навас донесе първа победа на Севиля

Севиля стигна до първа победа от началото на сезона и излезе от зоната на изпадащите. Тимът на Гарсия Пимиента спечели с 1:0 домакинството си на Хетафе. Единственото попадение реализира легендата на клуба Хесус Навас. 38-годишният капитан на тима се разписа в 23-ата минута, след като центриране на Адриа Педроса го намери непокрит в наказателното поле, а Навас със страхотен изстрел я изпрати във вратата.

Малко преди единствения гол в мача Хетафе можеше да поведе. След груба грешка на Маркао се стигна до бърза атака на гостите. Уче излезе сам срещу вратаря и копна топката покрай него, но тя се удари в гредата. Малко след почивката Навас можеше отново да се разпише след едно дълго подаване, но вратарят Давид Сория успя да го спре.

В 65-ата минута попадение на Хетафе бе отменено поради засада. След като не успя да стигне до втори гол, Севиля трябваше да трепери. Вратарят на домакините Ниланд направи три решителни спасявания. Влезлият като резерва Хуанлу Санчес получи два жълти картона в рамките на четири минути и малко преди края бе изгонен. Друга резерва - Лукебакио, удари греда дълбоко в добавеното време, но трябваше да прати топката в мрежата, тъй като бе на прекрасна позиция.