С много късмет и блестящ вратар Челси успя да открадне победата от Борнемут в дебюта на Санчо

Челси се добра до втора победа от началото на сезона в Премиър лийг, след като надделя много трудно с 1:0 над Борнемут като гост. В по-голямата част от мача лондончани бяха надиграни от своя съперник, който на два пъти удари греди, а Еванилсон пропусна и дузпа. Четири минути преди края Кристофър Нкунку се разписа след асистенция на Джейдън Санчо, който записа добър дебют. И двамата футболисти се появиха като резерви. Голяма заслуга за успеха на гостите имаше и техният страж Роберт Санчес, който освен че спаси дузпата, още няколко пъти се намеси решаващо. Така Челси има вече седем точки, докато за Борнемут това бе първа загуба от началото на кампанията. Освен това лондончани прекъснаха серия от 17 поредни мача като гост без чиста мрежа.

За отбелязване е, че този двубой счупи рекорда на Висшата лига за жълти картони, след като Антъни Тейлър показа 14 такива.

Енцо Мареска направи две промени в сравнение с последния мач. Енцо Фернандес и Мало Густо не бяха в състава тази вечер. Вместо тях започнаха Аксел Дисаси и Ренато Вейга. Коул Палмър също стартира, въпреки че пропусна последния мач на Англия. Мойсес Кайседо взе капитанската лента в отсъствието на Енцо. Новото попълнение Джейдън Санчо остана на пейката за началото.

Две промени имаше и в състава на домакините. Кепа Арисабалага, който бе привлечен под наем от Челси, нямаше право да играе срещу лондончани. Марк Травърс започна на вратата при това положение. Адам Смит влезе на мястото на Хулиан Араухо.

Още в четвъртата минута домакините можеха да поведат, но нямаха късмет, защото страхотен удар на Маркъс Тавърниър от повече от 25 метра срещна напречната греда. Борнемут продължи да играе по-добре в началото и в осмата минута Клуйверт пресече лош пас на Фофана, след което намери Тавърниър, който центрира, а Еванилсон засече с глава, но не успя да насочи топката във вратата.

В 23-тата минута Борнемут отново организира добра атака през зоната на Дисаси, който изпитваше доста затруднения. Клуйверт стреля силно към близкия ъгъл, но Санчес реагира много добре и направи важно спасяване.

Челси създаде първата си добра възможност и нанесе първия си точен удар в 34-тата минута. Колуил напредна и много добре изведе Джаксън, който стреля от движение, но Травърс спаси.

Три минути след това домакините получиха дузпа. Фофана сгреши фатално, което даде шанс на Еванилсон да излезе сам срещу Санчес. Бразилецът опита да прехвърли вратаря, който го повали. Санчес обаче се реваншира, след като спаси удара от бялата точка на Еванилсон.

В края на полувремето удари на Кук и Еванилсон преминаха встрани от целта. Така, след като отборът на Челси бе сериозно надигран по отношение на положенията и лондончани имаха предимство само във владението на топката, гостите би трябвало да се чувстват щастливи, че не изостават в резултата.

За началото на втората част в игра за Челси за своя дебют се появи Джейдън Санчо, който замени Нето. Именно Санчо комбинира добре с Кукурея в 48-ата минута, но след двойното испанецът не успя да намери Джаксън, пращайки топката зад гърба му. А ситуацията бе добра.

В 53-тата отново Санчес спаси Челси. Клуйверт проби отляво, премина Фофана и въпреки че загуби баланс стреля до близката греда, но стражът на гостите успя за пореден път да се намеси добре и да избие.

Санчо отново проби добре отляво малко по-късно и комбинира с Джаксън, който опита фалцов удар към горния десен ъгъл, но не бе достатъчно точен.

В 59-ата минута за втори път гредата помогна на Челси. Този път след изстрел на Кристи от границата на наказателното поле.

Челси все пак започна да създава малко повече опасности. В 66-ата минута отново Санчо намери Кукурея, който центрира опасно в наказателното поле. Отбраната на Борнемут не се справи с изчистването и топката стигна до Джаксън, който нанесе удар, но Забарний го блокира.

Жоао Феликс и Кристофър Нкунку също влязоха в игра за гостите. В 86-ата минута именно французинът донесе победата на Челси, след като получи в наказателното поле от Санчо, промуши се между двама бранители и прати топката във вратата на Травърс.

В последните минути Санчес отново спаси Челси, след като извади много опасен удар на Енес Юнал.