Виляреал продължава уверено в темпото на големите в Ла Лига

С победен гол в добавеното време Виляреал пречупи Майорка с 2:1 като гост в среща от петия кръг на Ла Лига. По този начин момчетата на Марселино продължават да са сред челните отбори и да нямат поражение заедно с грандовете Барселона, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Автор на победния гол в четвъртата минута на продължението стана испанският национал Айосе Перес. Преди това, още преди паузата, “жълтата подводница” излезе напред чрез попадение на Логан Коща (27’), но автогол на Раул Албиол (57’) изравни резултата.

Ключово за развоя на мача се оказа изгонването с директен червен картон на защитника на домакините Тони Лато в 69-ата минута. Тогава той изрита в главата Йереми Пино и беше отстранен на мига.

Численото предимство на Виляреал даде резултат чак в края, когато гостите се възползваха от грешка при изнасянето на топката и Перес беше точен за 2:1.

След седмица Виляреал очаква Барса на своя стадион.

Майорка остава в средата на таблицата с 5 точки в актива си.