Септември дочака своя момент и надви Славия в шоу с 5 гола за първа победа през сезона

Септември (София) изигра най-силния си мач от началото на сезона и логично стигна до първи успех. Отборът на Николай Митов се наложи над Славия с 3:2 в интригуващ двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, игран на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Над всички за победителите беше Борислав Рупанов, който се отчете с два гола, съответно в 58-мата и 69-ата минута. Другото попадение за символичните домакини беше дело на Джордан Гутиерес (38‘). Точни за "белите" пък бяха Цветелин Чунчуков (64‘) и Виктор Генев (85‘).

22 Септември 3:2 Славия

По този начин септемврийци счупиха каръка и спечелиха първи точки през настоящата кампания, след като преди това бяха записали шест поредни загуби. Тимът на Златомир Загорчич остава без успех вече трети последователен мач в първенството.

Символичните домакини започнаха срещата по-активно и в 9-ата минута бяха близо до това да открият резултата. Бертранд Фоуриер засече центриране отдясно, но ударът му с глава срещна външната част на мрежата.

120 секунди по-късно Карл Фабиен беше изведен на добра стрелкова позиция, но Мартин Христов го догони и с шпагат изби топката в корнер.

В 21-вата минута Витиньо нанесе много опасен удар от фал, но Светослав Вуцов внимаваше и се намеси по страхотен начин. Малко след това стражът на "белите" се отличи с още едно добро спасяване, след като парира изстрел с глава на играч на Септември от близко разстояние.

Малко след като измина половин час игра от началото на двубоя Галин Иванов засече центриране на Иван Минчев, но Димитър Шейтанов също прояви добър рефлекс и предотврати сигурно попадение във вратата си.

В 38-мата минута Кристиян Стоянов допусна грешка при изнасянето на топката, а футболистите на Николай Митов се възползваха от нея по най-добрия начин. Кълбото попадна в краката на Витиньо, той центрира към Джордан Гутиерес, който пък стреля от въздуха и не остави шансове за намеса на Светослав Вуцов - 1:0.

В самия край на първата част гостите имаха добра възможност да изравнят резултата, но Михаил Полендаков се намеси решително и изби с шпагат топката от краката на Денислав Александров, който се гласеше да шутира.

Още в първите минути след почивката отборът на Златомир Загорчич можеше да изравни, но силният изстрел на Денислав Александров се отби в десния страничен стълб. Домакините отговориха с удар на Борислав Рупанов, който беше спасен от Вуцов.

Последваха опити и на Витиньо и Бертранд Фуриер, които обаче не намериха целта.

В 58-мата минута Борислав Рупанов удвои преднината на своя тим, след като се извиси над всички при центриране от ъглов удар.

Само 180 секунди по-късно Фоуриер можеше да отбележи трети гол в противниковата врата след неразчетено излизане на Светослав Вуцов, но изстрелът му с глава премина над горната греда.

В 64-тата минута Славия се върна в мача. Иван Минчев изведе Галин Иванов, той се справи с Виктор Очаи и подаде към Цветелин Чунчуков, който се намираше на изгодна позиция в наказателното поле и не сбърка. При ситуацията останаха известни съмнения за игра с ръка от капитана на "белите", но след преразглеждане с ВАР, голът беше потвърден.

Радостта на гостите беше кратка, тъй като в 69-ата минута Септември реализира трето попадение. Фоуриер намери около границата на пеналтерията Борислав Рупанов, който добре си овладя топката и с второто си докосване я изпрати в мрежата зад Светослав Вуцов.

5 минути преди края на редовното време Виктор Генев отново върна интригата в срещата. Защитникът изпрати кълбото с глава неспасяемо във вратата на Димитър Шейтанов - 3:2.

В петата минута на добавеното време Шейтанов направи блестящо спасяване след мощен удар на Галин Иванов от дистанция. Секунди преди последния съдийски сигнал вратарят на Септември се намеси ключово и при изстрел с глава на Кристиян Балов.

СЕПТЕМВРИ 3:2 СЛАВИЯ

1:0 Джордан Гутиерес (38)
2:0 Борислав Рупанов (58)
2:1 Цветелин Чунчуков (64)
3:1 Борислав Рупанов (69)
3:2 Виктор Генев (85)

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров (К), 5. Михаил Полендаков, 26. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 22. Витиньо, 24. Джордан Нсанг, 15. Бертранд Фоуриер;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев, 77. Емил Стоев, 7. Денислав Александров, 11. Карл Фабиен.