Първият допуснат гол донесе и първата загуба на Ливърпул при Арне Слот

Ливърпул допусна първа загуба от началото на сезона, след като изненадващо отстъпи с 0:1 от Нотингам Форест на "Анфийлд". Тимът на Арне Слот, който стартира по перфектен начин кампанията, имаше предимство, но този път не бе ефективен в атака. Въпреки това мърсисайдци имаха добри шансове да поведат, но не успяха да ги използват. Вместо това допуснаха първи гол във вратата си при своя нов мениджър. Реализира го Калъм Хъдсън-Одой в 72-рата минута. Ливърпул не успя да реагира до края и така се прости със стопроцентовия си актив. Нотингам Форест пък продължава без загуба от началото на сезона и дори се намести поне за малко в топ 4 на временното класиране. Това бе и четвъртата поредна шампионатна победа като гост за тима Нуно Еспирито Санто.

Андре Слот за трети пореден път залoжи на един и същи стартов състав. Това означаваше, че Райън Гравенберх и Алексис Мак Алистър, който пропусна последния мач на Аржентина заради контузия, отново стартираха в халфовата линия. Малко пред тях бе Доминик Собослай, а тримата в атака отново бяха Салах, Жота и Диас. Новото попълнение Федерико Киеза не попадна в групата. Къртис Джоунс обаче се завърна в нея и бе на пейката за сметка на Харви Елиът, който получи контузия.

В състава на Нотингам Форест имаше четири промени в сравнение с равенството с Уулвърхамптън. Николас Домингес, Джеймс Уорд-Праус, Алекс Морено и Райън Йейтс стартираха.

Ливърпул не започна на високо темпо, а и "червените" правеха грешки в така характерните за отбора при Слот подавания, но постепенно домакините наложиха натиск. В 16-ата минута Салах нахлу в наказателното поле, но в последния момент сбърка паса към Собослай. Малко след това Диас отне топката от Йейтс около самата аутлиния и стреля от малък ъгъл, но ударът му рикошира в гредата.

В 26-ата минута Мак Алистър много елегантно центрира в наказателното поле към Жота, който стреля от воле от няколко метра, но право в Зелс. След около половин час игра и Ван Дайк имаше шанс, но стреля неточно с глава, след като засече центриране на Робъртсън от корнер.

В 36-ата за пореден път през този сезон Александър-Арнолд опита да изненада вратаря директно от корнер, но Зелс успя да избие над гредата. При следващото центриране от ъглов удар на английския национал Мак Алистър засече с глава, но стражът на Форест реагира блестящо и изби.

В 40-ата минута Зелс, който се представяше много добре досега, направи много нелепа грешка и изпусна топката при безобидна ситуация. Кълбото премина между краката му и се търкулна към голлинията, но все пак белгиецът успя да я спре.

Гостите от Нотингам не направиха почти нищо в предни позиции преди почивката, но все пак се прибраха в съблекалнята без да изостават в резултата. Ливърпул владееше топката в 70% от времето и отправи осем удара, четири от които точни, но това не бе достатъчно за преднина след първото полувреме.

В 52-рата минута Салах влезе в наказателното поле отдясно, справи се с Морено и стреля в близкия ъгъл, но Зелс изби. Това бе и първата добра възможност за втората част.

Четири минути след това Форест нанесе първия си точен удар. Ууд получи от Айна и стреля добре по земя, но Алисон изби. Тук повторенията показаха, че трябваше да бъде отсъдена заради при подаването към Айна, така че дори да имаше попадение, ВАР щеше да се намеси.

В 60-ата минута Слот реши да освежи състава си с тройна смяна. Гакпо, Нунес и Брадли замениха Диас, Жота и Мак Алистър.

Форест организира най-добрата си контраатака до момента в 68-ата момента, но тя завърши с доста неточен удар на Еланга.

Малко след това Ван Дайк засече центриране от корнер на Арнолд, получи се рикошет, след който Айна изчисти топката пред голлинията.

В 72-рата минута гостите организираха нова много опасна контраатака, която този път завърши с гол. Еланга разтегна с диагонално подаване към Хъдсън-Одой, който влезе отляво, а Конър Брадли само го гледаше отблизо. Бившият играч на Челси нанесе много прецизен удар в далечния ъгъл и Алисон не успя да се намеси - 0:1.

Ливърпул не само не успя да реагира, но дори допускаше още опасности пред вратата си в следващите минути. В 80-ата Хъдсън-Одой поиска дузпа след съприкосновение с Брадли. Нападателят обаче сам потърси контакта, така че сигнал правилно не последва. В 83-тата Алисон спаси Ливърпул от втори гол, след като изби много опасен удар от въздуха на Еланга.

В 88-ата Собослай имаше възможност да изравни, но Мурило блокира удара му. След това Ван Дайк засече с глава центрирането от корнер, но тук топката премина над вратата. До края домакините не успяха да създадат нови положения.