Лудогорец пречупи Национал с късен гол в Елитната група до 16 години

В среща от 6-ия кръг на Елитната група до 16 години Лудогорец победи Национал с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Веселин Атанасов в продължението на мача.

Първото полувреме започна равностойно, но след средата му "орлите" започнаха да създават ситуации пред вратата на домакините. Малко след половин час игра Светослав Иванов имаше чудесен шанс да открие резултата, но ударът му с глава не намери целта.

Последва и чиста ситуация за Васил Иванов, който озовал се сам срещу вратаря го прехвърли, но топката се отби от горната греда. При нулево равенство дойде и почивката.

През втората част Лудогорец бе по-добрият отбор на терена. Нови две ситуации се откриха пред Васил Иванов, който отново бе изведен очи в очи със стража, но и двете положения бяха спасени от Николай Кръстев. Все пак той капитулира в продължението на мача, когато появилият се от резервната скамейка Веселин Атанасов го преодоля и донесе победата на разградчани.

С този успех Лудогорец събра 16 точки, докато Национал остава с 9 пункта.