Ман Юнайтед с класически успех над Саутхамптън, още трима контузени защитници за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед надделя с 3:0 в гостуването си на Саутхамптън в откриващия мач на четвъртия кръг в Премиър лийг. Това бе изключително важен успех за гостите, тъй като те бяха записали две поредни поражения след успеха в откриващия мач от кампанията срещу Фулъм. За “светците” пък това бе четвърта поредна загуба. Точни за тима на Тен Хаг бяха Матайс де Лихт (35’), Маркъс Рашфорд (41’) и Алехандро Гарначо (90’). Победата обаче не дойде изобщо толкова лесно, след като футболистите на Саутхамптън се представяха по-добре до първия гол, но пропуснатата дузпа в 31-ата мината от Камерън Арчър се оказа фатална. Изключително лоша новина за Манчестър Юнайтед бе и травмите на цели трима защитници - Матайс де Лихт, Нусаир Мазрауи и Лисандро Мартинес през втората част, като всеки от тях бе заменен принудително. Самото второ полувреме пък премина доста спокойно и основно под контрола на гостите, а най-интересните ситуации бяха няколко опита на Маркъс Рашфорд да застраши Аарън Рамсдейл. Гостите пък завършиха с човек по-малко, след като Джак Стивънсън направи доста необмислено влизане срещу Алехандро Гарначо на тъчлинията.

“Червените дяволи” задържаха топката в свое владение в началните минути на двубоя, но първото добро положение дойде на сметката на домакините. Младият талант от школата на “светците” Тайлър Диблинг пое токата в наказателното поле и с левия си крак стреля много опасно, но Андре Онана успя да спаси атрактивно с една ръка. След тази ситуация играчите на Саутхамптън започнаха да задържат топката в половината на своя противник много по-настоятелно. Това доведе до много грешки при опитите си за изнасяне с подавания от страна на гостите и напрежение при разиграванията им.

Отговорът на Манчестър Юнайтед дойде в 15-ата минута, когато играчите на Тен Хаг изнесоха доста по-спокойно, топката достигна до Амад Диало, той влезе в пеналта и комбинира с Кристиан Ериксен, а датчанинът прати хубав пас на няколко метра пред наказателното поле, но отблизо Джошуа Зиркзее не успя да реализира. Две минути по-късно пък Нусаир Мазрауи стреля от границата на пеналта Аарън Рамсдейл спаси.

Футболистите на Саутхамптън отново вдигнаха оборотите в следващите минути, когато на два пъти играчи в червено и бяло влизаха опасно в наказателното поле, възползвайки се от не добра комуникация между бранителите срещу себе си, но в крайна сметка до сериозна опасност не се стигна. Лесли Огочукву стреля с глава доста опасно след един пряк свободен удар, но не успя да намери рамката на вратата. Точно след изминаването на половин час игра доста нестабилния в този мач Диого Далот отново пропусна младия Тайлър Диблинг зад гърба си, след което тръгна с шпагат да го спира, но всъщност го фаулира. Зад топката застана Камерън Арчър, но Андре Онана първо успя да избие удара вдясно, след което да се изправи достатъчно бързо, за да хване и втория удар с глава на Арчър.

Още в ответната атака на Манчестър Юнайтед отлично взаимодействие между Маркъс Рашфорд и Джошуа Зиркзее даде възможност на последния да стреля опасно, но Рамсдейл спаси. Късо изпълнение на последвалия корнер пък прати балонно центриране в наказателното поле от страна на Бруно Фернандеш, а там оставения непокрит Матайс де Лихт реализира с глава за 0:1. Особеното в ситуацията бе, че линията на засадата бе покрита капитанът Джак Стивънс, който само пет минути по-рано пропусна дузпата.

Само пет минути преди края на редовното време на първата част добро взаимодействие между Амад Диало и Маркъс Рашфорд даде възможност на втория да нахлуе в наказателното поле, но Рамсдейл се намеси отлично. Отново след последвалия корнер топката отново достигна до Рашфорд на другия край на наказателното поле, а той получи възможност да стреля спокойно през куп от играчи и да реализира за 0:2. Отново след корнер “червените дяволи” се озоваха в отлична позиция за трето попадение, но този път стражът на “светците” се намеси отлично срещу Де Лихт.

Футболистите на Ерик тен Хаг имаха и първата добра възможност в началото на втората част, когато Амад Диало намери нахлуващия Нусаир Мазрауи, но мароканецът стреля встрани. Малко след това отново Рашфорд също навлезе добре в наказателното поле и стреля, но Ян Беднарек се намеси добре и изби. В 55-ата минута Амад Диало бе намерен отлично от Джошуа Зиркзее, но вместо да се възползва от пространството вдясно и да стреля, той опита да нагласи топката на по-удобния си ляв крак и бе блокиран. След час игра отново Рашфорд отправи много качествен удар, но и спасяването на Рамсдейл с една ръка не му отстъпи.

Ръсел Мартин опита да внесе нов тласък в своя Саутхамптън, като направи цели четири промени в 62-ата минута. Десет минути по-късно Тен Хаг отговори с три промени сред своите възпитаници, като на терена се появиха новото попълнение Мануел Угарте, Хари Магуайър и Алехандро Гарначо. Лошата новина за нидерландеца бе, че терена напусна Нусаир Мазрауи, който получи някакъв проблем. Малко след това Лисандро Мартинес също получи травма и бе заменен от Джони Еванс. В 76-ата минута Джак Стивънс влезе много необмислено с бутоните напред в краката на Гарначо, което му донесе директен червен картон от Стюарт Атуел. Малко след това Де Лихт също даде индикации към скамейката, че има някакъв проблем и бе заменен от Каземиро.

До края на двубоя “червените дяволи” продължиха, както и през почти цялата втора част да задържат топката в свое владение и по този начин да държат ситуацията на терена под контрол. За това спомагаше и доста по-високо изнесената им преса в сравнение с показаното през първите 45 минути. В добавеното време пък Джошуа Зиркзее пропусна отлична ситуация да отбележи трето попадение в двубоя и да направи преднината на своя тим класическа. Натискът в добавеното време все пак доведо до трето попадение след отлично излизане от крилото на Далот, който пусна успоредно към Гарначо, а аржентинецът реализира с качествен удар точно под горната греда и сложи точка на спора.