"Лъвчетата" надвиха връстниците си от Черна гора

Националният отбор на България U15 победи с 2:1 гарнитурата до 15 години на Черна гора в контролна среща в Бояна. Резервата в нашия тим Владимир Речев се разписа в 47-ата минута. Лука Вушурович изравни в 59-ата с плътен удар. Красимир Янакиев изведе "лъвчетата" отново напред в резултата с диагонален шут в 68-ата минута.

През първото полувреме играта беше двуостра, а най-чистото положение беше пропиляно от футболистите на Владислав Вутов. На скорост на голова позиция изскочи Калоян Недев, чийто удар обаче беше спасен от вратаря на гостите Василие Петрович-Нйегош. Скоро след почивката "лъвчетата" поведоха. Нападателят Владимир Речев, появил се в игра като резерва, се разписа отблизо за 1:0.

5 България U15 2:1 Черно гора U15

Последва лек натиск на черногорските, който даде резултат в 59-ата минута. Лука Вушурович беше оставен непокрит в наказателното поле и нападателят изравни с премерен изстрел в близкия ъгъл.

Българският отбор обаче не беше казал последната си дума в мача. В 68-ата минута Красимир Янакиев изненада вратаря на съперника с диагонален удар, който на пръв поглед не беше толкова опасен. В крайна сметка обаче топката се спря в мрежата - 2:1 за нашите. Малко преди това юношите на Черна гора се разминаха с изключителен гол, след като Урош Самарджич тресна гредата след великолепен изстрел от далечна дистанция.

България U15 2:1 Черна гора U15

1:0 Владимир Речев (47)
1:1 Лука Вушурович (59)
2:1 Красимир Янакиев (68)

Стартовите състави:

България U15: 12. Алек Здравков, 2. Антон Даскалов, 4. Витомир Тодоров, 6. Александър Динев, 7. Илия Антонов, 8. Николай Неделчев, 9. Иван Митов, 10. Васил Киров, 11. Калоян Недев, 15. Томи Хаджиев, 16. Кристиан Митрушев.

Черна гора U15: 12. Василие Петрович-Нйегош, 2. Урош Йошанович, 5. Лука Куц, 15. Дарко Матановик, 17. Лазар Булатович, 18. Михайло Радович, 19. Никола Милацич, 20. Неманя Кляйевич, 21. Радомир Милич, 22. Янко Илич, 23. Матия Мраденович.