Грузия отнесе Чехия на старта на Лигата на нациите

Грузия разби Чехия с 4:1 на старта на тазгодишната кампания в Лигата на нациите за двата тима, които са част от първа група във второто ниво. Възпитаниците на Вили Саньол изнесоха поредния си силен мач под негово ръководство, като бяха по-добрия отбор на терена от първата минута. След известен натиск и един по-сериозен пропуск домакините все пак успяха да открият резултата малко след изминаването на половин час игра. Звездата на тима Хвича Кварацхелия успя да навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран, а именно той се разписа от отсъдената дузпа.

Грузинците излязоха още по-мобилизирани след почивката, когато добавиха нови три попадения. Гиорги Чакветадзе успя да удвои своята преднина, а само десет минути по-късно Жорж Микаутадзе направи преднината на тима класическа. Гиорги Кочорашвили добави четвърто попадение само три минути по-късно, което окончателно сложи точка на спора. Чехите все пак стигнаха до почетно попадение десет минути преди края на редовното време, когато Лукас Калвач се възползва от грешка на Гиорги Мамардашвили, който не успя да избие достатъчно добре една топка и я прави в мрежата му за 4:1.