България U15 загуби от Черна гора U15 в контрола

България загуби от Черна гора с 0:2 при U15. Точни за гостите бяха Цаушевич и Лакович.

Срещата започна с положения и пред двете врати, но добри намеси на вратарите не позволиха да падне гол. В средата на полувремето черногорците нацелиха гредата след пряк свободен удар. Нашите момчета също имаха шанс да открият, но удар на Витомир Тодоров бе избит в корнер от вратаря на гостите. За жалост, в продължението на първата част Черна гора поведе в резултата с попадение на Алекса Цаушевич.

Второто полувреме започна с добра ситуация за нашите момчета, но ударът на Кристиян Митрушев мина покрай гредата. Малко след това черногорците нацелиха гредата за втори път. В 48-ата минута България беше много близо до изравняване, но удар с глава на Иван Митов бе акробатично спасен. В 62-ата минута Черна гора отбеляза втори гол, след като Милош Лакович засече прострелно центриране от левия фланг.

Четири минути преди края на срещата имаха възможност за почетно попадение, но удар на Иван Митов отново бе спасен.

Така срещата завърши с победа за Черна гора с 2:0. В понеделник от 10:30 е втората контрола между двата отбора.