Исландия се възползва от слабо място на Черна гора, за да си гарантира успех

Националният отбор на Исландия записа домакински успех с 2:0 над Черна гора в първия им мач от група 4 на Лига на нациите В.

Победата на исландците дойде благодарение на това, че те успяха да се възползват от неубедителната защита на своя съперник при ъглови удари. Именно при центриране от корнер в 39-ата минута Ори Оскарсон се разписа с глава за 1:0. След друго изпълнение на корнер в началото на втората част се стигна до дузпа за домакините, но тя беше отменена чрез преглед с ВАР, тъй като се оказа, че главният съдия Уили Дежало погрешно е видял игра с ръка на Слободан Рубежич. Проблемите на черногорците при противниковите корнери обаче продължиха и така в 58-ата минута след поредното подобно центриране Йон Торстейнсон стреля с глава и оформи крайния резултат.

По този начин Исландия поведе в групата, тъй като Уелс и Турция направиха нулево реми помежду си в Кардиф.