Кипър стартира с успех в Литва

Кипър започна участието си в Лигата на нациите с победа с 1:0 при гостуването си на Литва. Единственото попадение в мача реализира Йоанис Питас в 34-ата минута. Срещата бе от група 2 на Лига “С”. Другият мач в групата, който е Косово -Румъния, ще се състои по-късно днес.

Литва имаше предимство през първото полувреме, владееше повече топката и отправи повече удари, но въпреки това се оказа догонващ на почивката. Домакините имаха две отлични възможности да поведат след центрирания и удари с глава, но и в двата случая топката мина покрай вратата. Кипър успя да организира две добри атаки през първата част. При първата не се стигна до точен удар, но при втората се стигна до гола.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един слаб удар. В 58-ата минута отлична атака на домакините изведе Должников на прекрасна позиция, но блестяща намеса в защита на Малекидес не му позволи да стреля. И двата тима не показа много качествени неща, а от средата на втората част поредица от смени и зачестили нарушения накъсаха играта.