Уелс показа променено лице, но не можа да надвие Турция

Уелс и Турция не успяха да се победят в първия си мач от Лигата на нациите. Срещата Кардиф завърши 0:0, макар че домакините доминираха почти през цялото време и създадоха доста голови положения.

Под ръководството на новия селекционер Крейг Белами "драконите" играха с много енергия и старание, но отправиха само един точен удар. Турците останаха с човек по-малко в средата на второто полувреме, когато Баръш Йълмаз получи червен картон, и със сигурност са доволни от точката.

Белами видимо има желание Уелс да играе по-офанзивно и това си пролича от първата минута, макар че в стартовите 11 бяха 9 от футболистите, които започнаха при загубата от Полша в плейофите за класирането на Евро 2024.

Мачът беше много напрегнат и още до почивката съдията Рохит Саги вдигна шест жълти картона. Ветеранът Рамзи, който играе в местния Кардиф Сити, имаше възможност да се разпише с глава, но прати топката в аут. В 37-ата минута Сорба Томас засече центриране на Рамзи, но радостта му не продължи дълго - засада.

Една от малкото възможности за Турция се откри пред Баръш Йълмаз, но той стреля неточно. Нападателят на Галатасарай се оказа в центъра на събитията в 62-ата минута, когато настъпи противников футболист и това му донесе втори жълт картон.

Останали в намален състав, турците заиграха още по-дефанзивно, а вратарят им Мерт Гюнок направи серия от качествени спасявания, с които съхрани резултата непроменен.