Аржентина продължава с победите и в отсъствието на Меси

Аржентина продължава победния си ход в световните квалификации в зона "Южна Америка". Тази нощ "гаучосите" се наложиха с 3:0 над Чили и записаха 12-та поредна победа във всички турнири. Голямата звезда на домакините Лионел Меси пропусна мача заради контузия, но съотборниците му се справиха и в негово отсъствие и прибавиха нови три точки в актива си. Алексис Мак Алистър откри резултата в 48-ата минута, Хулиан Алварес добави втория гол в 84-тата минута, а третото попадение бе за Пауло Дибала в 91-вата минута.

Аржентина бе по-активният отбор и още в началото Родриго Де Пол пропусна добра възможност, след като овладя в наказателното поле, но стреля в ръцете на вратаря.

След това и Николас Гонзалес стреля опасно с глава в 21-вата минута, но ударът му бе отразен от стража на съперника.

В 45-ата минута пък Чили имаше прекрасен шанс, но изстрел с глава на Матиас Каталан се отби от гредата.

В началото на втората част обаче Аржентина откри резултата. Хулиан Алварес проби в наказателното поле и подаде по земя, Лаутаро Мартинес хитро пропусна топката за Алексис Мак Алистър, който от движение я прати във вратата за 1:0.

Последва дълъг период на затишие преди в 84-тата минута домакините да решат всичко с второ попадение. Хулиан Алварес се разписа с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле, като и напречната греда помогна в случая.

В добавеното време Пауло Дибала оформи крайното 3:0. Той получи топката на ъгъла на пеналта и с диагонален изстрел я оплете в мрежата.

Така Аржентина събра актив от 18 точки и продължава да е убедителен лидер във временното класиране. Чили пък се намира на 9-ото място с едва 5 точки и намаляващи шансове да се класира на Мондиала.