Янтра не успя да пречупи десетима от Добруджа в голово шоу

Янтра и Добруджа завършиха наравно 2:2 в интригуващ сблъсък от седмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Христо Ботев" в Габрово. Мартин Тошев (8’, 66’) отбеляза двата гола за "ковачите", а за гостите от Добрич се разписаха Димитър Пиргов и Румен Руменов, съответно в 16-ата и 28-мата минута.

Домакините със сигурност има за какво да съжаляват, след като близо половин час играха с човек повече. След второто попадение на Янтра Здравко Серафимов удари Айвън Ангелов без топка и беше изгонен с директен червен картон. В заключителните секунди на срещата Цветелин Радев също остави своя отбор с 10 души на терена.

Резултатите от седмия кръг Втора лига

Тимът, воден от Тодор Киселичков, прекъсна серията си от три поредни шампионатни победи и остава на седмата позиция в класирането. Добруджа пък все още не познава вкуса на загубата от началото на сезона и вече има пет равенства и два успеха. Отборът е шести в подреждането със същия точков актив - 11.

В следващия кръг габровци гостуват на Спортист (Своге), а за добричлии предстои домакинство на Миньор (Перник).

В петата минута Петър Казаков отправи опасен удар от далечно разстояние, който профуча над горната греда. Три по-късно домакините откраднаха топката в половината на противника и развиха добро нападение по левия фланг. Христо Митев центрира към наказателното поле, а там Димитър Пиргов не действа по най-добрия начин и позволи на Мартин Тошев да открие резултата.

Добруджа реагира мигновено и стигна до изравително попадение в 16-ата минута. След изпълнение на корнер футболист на "ковачите" отклони кълбото към собствената си врата, но то се отби в страничния стълб. При добавката Пиргов стреля с глава и възстанови равенството - 1:1.

Янтра бързо можеше да върне преднината си, след като Тошев получи страхотно подаване в наказателното поле, но Богдан Костов блокира изстрела му и предотврати сигурен гол.

В средата на първото полувреме Мартин Тошев и Айвън Ангелов взаимодействаха по чудесен начин помежду си, а последният се озова очи в очи с Георги Аргилашки, но стражът на гостите се отличи с блестяща намеса.

Малко преди да измине половин час от началото на двубоя тимът на Атанас Атанасов осъществи пълен обрат. Румен Руменов беше изпуснат от защитата на "ковачите" и от близко разстояние се разписа във вратата на Борис Груев.

В 38-мата минута Антон Иванов имаше добра възможност да реализира трето попадение за своя тим, но този път Груев внимаваше и запази резултата непроменен.

В добавеното време на първата част Джорджио Димитров беше изведен на добра стрелкова позиция, но стражът на Янтра се справи с опасността и този път.

В 51-вата минута гостите организираха бърза контраатака, която завърши с удар на Антон Иванов в тялото на Мартин Ангелов. Три по-късно Мартин Тошев шутира от трудна позиция, но топката премина встрани от целта.

В 66-ата минута Божидар Томовски проби отдясно и центрира към пеналтерията, където Мартин Тошев изпревари Димитър Пиргов, а след това преодоля и Аргилашки за 2:2.

Веднага след попадението Здравко Серафимов беше изгонен с директен червен картон, след като удари Айвън Ангелов без топка.

Натискът на Янтра продължи и Димитър Видев беше близо до това да осъществи втори обрат в мача, но Аргилашки се отличи с спасяване.

В третата минута на добавеното време Цветелин Радев също напусна терена принудително, след като си изкара втори жълт картон заради нарушение срещу Китан Василев.

ЯНТРА 2:2 ДОБРУДЖА

1:0 Мартин Тошев (8)
1:1 Димитър Пиргов (16)
1:2 Румен Руменов (28)
2:2 Мартин Тошев (66)

Стартови състави:

ЯНТРА: 12. Борис Груев, 3. Димитър Стоянов, 89. Мартин Ангелов, 22. Мартин Ганчев, 9. Мартин Тошев, 6. Петър Казаков (К), 8. Станислав Дюлгеров, 71. Тони Иванов, 99. Христо Митев, 5. Цветелин Радев, 11. Айвън Ангелов;

ДОБРУДЖА: 1. Георги Аргилашки (К), 2. Велислав Боев, 3. Димитър Пиргов, 28. Здравко Серафимов, 15. Богдан Костов, 6. Ивайло Климентов, 7. Антон Иванов, 8. Лукас Кардозо, 9. Джорджио Димитров, 10. Румен Руменов, 27. Ангел Ангелов.