Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Евроучастникът Хайденхайм продължава да впечатлява, преотстъпен от Байерн с историческо постижение

Класиралият се в Лигата на конференциите тим на Хайденхайм продължава да впечатлява с представянето си, след като разби с 4:0 Аугсбург в мач от 2-рия кръг на Бундеслигата. Паметен ще остане мача за преостъпения от Байерн (Мюнхен) Паул Ванер, който не спира да бележи и днес счупи рекордите за най-млад играч, вкарвал в първите два мача от германския елит, както и за най-млад играч, реализирал дузпа.

Така тимът на Франк Шмит записа втора поредна победа и с голова разлика 6:0 поне временно оглави класирането в Бундеслигата. Аугсбург пък остава с 1 спечелена точка.

Срещата започна отлично за Хайденхайм, като домакините получиха дузпа още в началото на мача. След центриране от корнер Кевен Шлотербек игра с ръка в наказателното си поле и след консултация с ВАР главният съдия Мартин Петерсен посочи бялата точка. Дузпата бе изпълнена перфектно от Паул Ванер, който откри резултата. Така преостъпеният от Байерн (Мюнхен) офанзивен халф реализира продължава да впечатлява и реализира 4-тия си гол от началото на сезона във всички турнири. Освен това Ванер, който е на 18 години и 253 дни, стана и най-младият играч в историята на Бундеслигата, реализирал дузпа, както и най-младият, вкарвал голове в първите два мача от германския елит. Хайденхайм продължи да играе по-добре и логично удвои аванса си в 30-ата минута. Центриране на Йонас Фьоренбах намери Лео Скиенза, който отблизо простреля с левия крак хърватския страж на Аугсбург Недилко Лабрович - 2:0 за домакините.

Втората част продължи по същия начин и Хайденхайм вкара две нови попадения във вратата на гостите. Паул Ванер този път се отчете с асистенция, като в 69-ата минута изведе Адриан Бек, който напредна и стреля в близкия угъл на Лабрович за 3:0. Само три минути по-късно дойде и четвъртото попадение в мача, дело на комбинация между две току-що влезли резерви. Сирлорд Конте подаде към Максимилиан Бройниг, който на празна врата с лекота реализира за крайното 4:0.