Хебър сломи деветима от Берое и записа първа победа през сезона

Хебър успя да постигне първа победа през този сезон, след като надви Берое с 3:1 като домакин в мач от седмия кръг на efbet Лига. Любопитното е, че двубоят се игра в Стара Загора заради ремонтните дейности на стадиона в Пазарджик. Иначе двата тима предложиха интересен сблъсък с четири гола, две дузпи и два червени картона.

Още в началните минути домакините поведоха след попадение на Атанас Кабов от бялата точка (11’). В 38-ата минута символичните гости останаха с човек по-малко след директен червен картон на Франко Рамос, който ритна в главата Набил Макни. Именно Кобрата, какъвто е прякорът на нападателя на Хебър, вкара в 56-ата минута, за да удвои резултата. Само 10 минути по-късно обаче Сантиаго Годой изравни от дузпа (65’). В края на двубоя Олексий Збун сложи точка на спора с трето попадение за “гробарите” (85’), а в заключителните минути Годой си изкара втори жълт картон и бе изгонен (93’). Така “заралии” завършиха двубоя с 9 души на терена.

Хебър приема Берое в Стара Загора

Първата ситуация дойде в 8-ата минута на двубоя. Тогава след центриране от пряк свободен Мартин Михайлов се опита да овладее, но Лучано Скуадроне го изрита отзад в опита си да изчисти топката. Първоначално Волен Чинков остана безмълвен, но след намесата на ВАР бе привикан при монитора край тъчлинията. В крайна сметка главният съдия отсъди дузпа, която бе реализирана от Атанас Кабов - 1:0.

В следващите минути Берое владееше повече топката, но така и не успяваше да създаде нещо интересно в атака. В 29-ата минута Енцо Еспиноза засече меко центриране с глава, но неточно.

В 38-ата минута ситуация при “заралии” се влоши още повече, след като капитанът на тима Франко Рамос получи директен червен картон. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинт на главата.

След подновяването на играта обаче Берое можеше да изравни. Дълъг пас от собствената половина изведе Хуан Пинеда сам срещу Дебърлиев. Офанзивният футболист на гостите можеше да копне топката, но той реши да стреля по земя, което позволи на вратаря на Хебър да избие.

До края на първата част повече интересни положения нямаше и така домакините се оттеглиха с аванс на почивката.

Второто полувреме стартира с повече контролиране на топката от страна на Берое, но отново не се създаде опасно положение. Така се стигна до 56-ата минута, когато Хебър успя да удвои резултата. При една от атаките на домакините Душан Вукович получи отляво и с перфектен пас по земя изведе Набил Макни отдясно. Кобрата, какъвто е прякорът на нападателя, овладя добре и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

В 61-ата минута Дебърлиев също трябваше да показва рефлекс. Дълго подаване от страна на защитата на Берое изведе Франциско Сагардия сам срещу вратаря на Хебър. Офанзивният футболист шутира веднага, но стражът показа рефлекс и изби.

При изпълнението на корнера след това се стигна до нарушение в наказателното поле на домакините. Петър Дебърлиев се опита да избие топката, но не успя да играе с нея и удари в лицето Сареги с ръка. Както и при първата дузпа, Волен Чинков не отсъди нищо веднага, но бе привикан от ВАР. След преглеждане на ситуацията реферът отсъди дузпа за “заралии”. Сантиаго Годой - Кошмара застана зад топката и не сбърка - 2:1.

Попадението даде импулс в играта на Берое. В 69-ата минута Карлос Алгара стреля опасно от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб.

В 85-ата минута Хебър сложи точка на спора. Шейх Диаманка не успя да овладее добре след подаване от тъч и загуби топката, но тя попадна в краката на Кристиан Андонов. Той от своя страна изведе Олексий Збун сам срещу вратаря на гостите, а украинският нападател стреля през краката на Мота и реализира за 3:1.

В 93-ата минута Сантиаго Годой загуби баланс и спъна Мартин Михайлов в борба за топка. Това накара Волен Чинков да му вдигне втори жълт картон и така да остави Берое с 9 души в игра. Кошмара определено не остана доволен от това решение на рефера и изрази бурно недоволството си при излизането си от терена.

След тази победа Хебър събира в актива си 4 точки и заема 14-ото място в класирането. Берое от своя страна е с 10 пункта и е седми.

ХЕБЪР 3:1 БЕРОЕ

1:0 Атанас Кабов (11) - д.
2:0 Набил Макни (56)
2:1 Сантиаго Годой (66) - д.
3:1 Олексий Збун (85)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 21. Божидар Пенчев, 88. Милен Гамаков, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев, 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни;

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 8. Сегундо Пахаме, 9. Сантиаго Годой, 10. Джани Политино, 15. Енцо Барето, 17. Хуан Карлос Пинеда, 24. Стефан Гаврилов.