Кристъл Палас спря устрема на Челси и спечели първа точка за сезона

Челси завърши само наравно 1:1 в домакинството си на Кристъл Палас в лондонското дерби на третия кръг в Премиър лийг. “Сините” изиграха доста силна първа половина на първата част на двубоя, която Николас Джаксън (25’) вкара и попадението за домакините. Нещо подобно се получи и в началото на втората част, но след гола на Еберечи Езе (53’) играчите на Челси стигнаха до някакви малко по-сериозни положения едва в добавеното време. Това бе първо равенство за тези два тима от 1995 година. За Челси това бе първо равенство след поражение на старта и успех в миналия кръг. “Орлите” пък имат повече поводи за радост, след като това бе първа спечелена точка за тях след две поражение в първите два кръга. На трибуните на "Стамфорд Бридж" пък бе най-новото попълнение на домакините Джейдън Санчо, който преди началото на мача се появи на терена, за да бъде представен и да поздрави феновете.

Футболистите на Енцо Мареска овладяха случващото се на терена още от самото начало на срещата, като гостите рядко преминаваха средната линия с топка в крака. Първата по-интересна ситуация в срещата дойде в 11-ата минута, когато Коул Палмър стреля опасно с левия крак покрай дясната греда на Дийн Хендерсън. В 22-ата минута Нони Мадуеке също бе изведен великолепно в наказателното поле и се оказа очи в очи с Хендерсън, но прати кълбото покрай дясната греда. Отново фланговият нападател бе изключително близо до това да се разпише само две минути по-късно, но отново бившият страж на Манчестър Юнайтед демонстрира отлична реакция и успя да реагира.

Този натиск даде резултат в средата на първата част, когато футболистите на Кристъл Палас се бяха изнесли в предни позиции. От това се възползваха домакините, които бързо успяха да изнесат, отново Мадуеке се оказа с топка в крака в пеналта и пусна много елегантно покрай Хендерсън, а Николас Джаксън напълно необезпокояван нямаше проблеми да реализира за 1:0. Лошата новина в ситуацията след попадението за Палас пък бе удар от страна на Даниел Муньос в главата на своя собствен вратар.

Веднага след полученото попадение гостите успяха да изнесат играта си в доста по-предни позиции и на няколко пъти вкараха кълбото опасно в наказателното поле на Челси. При едно центриране от корнер Марк Геи свали опасно към Дайчи Камада, но японецът бе изпреварен от бранител в синьо.

“Сините” пропуснаха отлична възможност да удвоят своята преднина в самото начало на втората част, когато отново Хендерсън трябваше да демонстрира впечатляваща реакция след изстрел на Коул Палмър след корнер. Стражът отново се намеси добре след последвалия корнер и отново предотврати попадение.

И точно когато изглеждаше, че сякаш Челси се доближава до второ попадение нещата се промениха след първата малко по-продължителна атака на Кристъл Палас през второто полувреме. Адам Уортън напредна и върна към Шейк Дукуре, който стреля, а отбилата се топка отиде в краката на Еберечи Езе. Английският национал отправи безкомпромисен удар от границата на пеналта и матира Роберт Санчес за 1:1.

След допуснатото попадение играчите на Челси изглеждаха объркани в следващите няколко минути, когато пред Еберечи Езе се откриха още две не лоши възможности да увеличи сметката си с ново попадение. Енцо Мареска опита да внесе повече енергия и изобретателност в своя тим и пусна на терена Жоао Феликс и Михайло Мудрик на местата на Мало Густо и Педро Нето, а за последните няколко минути се появи и Кристофър Нкунку. Двата отбора успяха да вдигнат оборотите едва в добавеното време на срещата, когато първо Кристъл Палас пропусна добра възможност пред Роберт Санчес, а в следващите няколко секунди Николас Джаксън на два пъти не успя да преодолее Дийн Хендерсън, което сложи и точка на спора. След предстоящата пауза за националните тимове Челси ще гостува на Борнемут, а Кристъл Палас ще приеме на своя стадион новака Лестър.