Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Мейсън Грийнууд пак блести при пореден успех на Марсилия

Мейсън Грийнууд продължава с впечатляващото си представяне с екипа на Марсилия. Англичанинът заби два гола за успеха на отбора си с 3:1 в гостуването на Тулуза от 3-ия кръг на Лига 1, разписвайки се в 16-ата и 17-ата минута. Третото попадение за гостите бе автогол на Чарли Кресуел в 52-рата минута, а за домакините точен бе Шейви Бабика в 90-ата минута.

Грийнууд откри резултата в 16-ата минута, когато получи пас в близост до вратата и с техничен удар в далечния ъгъл успя да отбележи за 0:1.

Само минута по-късно той удвои преднината на своя тим. Луиш Енрике видя включването му в наказателното поле и подаде топката към него, а англичанинът стреля от движение за 0:2, вкарвайки петия си гол от началото на кампанията.

Положението стана още по-сложно за Тулуза в 27-ата минута, когато Франк Магри получи директен червен картон от Стефани Фрапар заради опасна игра.

В 52-рата минута Луиш Енрике бе изведен в пеналта и стреля по диагонал, като топката се отклони от крака на Кресуел и влезе за трети път във вратата на домакините.

Тулуза все пак успя да стигне до почетен гол в самия край на мача, когато Шейви Бабика се възползва от лошо излизане на вратаря Херонимо Рули, преодоля го и отбеляза в опразнената врата за 1:3.

С този успех Марсилия поведе в класирането със 7 точки, колкото има и Нант. Тулуза пък остава без победа на 13-тата позиция с 2 точки в актива си.