Атлетико Мадрид наказа Атлетик Билбао в добавеното време

Атлетико Мадрид измъкна ценна победа с 1:0 в гостуването си на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" от 4-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" измъкнаха трите точки в добавеното време с гол на резервата Анхел Кореа.

Като цяло обаче срещата не бе особено атрактивна и в нея не се случи почти нищо запомнящо се пред двете врати и реалните голови положения на практика липсваха, ако не броим един отменен гол на Нико Уилямс в 47-ата минута, когато ВАР се намеси, за да отсъди засада.

"Дюшекчиите" обаче издебнаха своя шанс в 92-рата минута на добавеното време. Тогава Иниго Лекуе се засуети с топка в крака и позволи на Анхел Корея да му отнеме и да се откъсне очи в очи с вратаря Хулен Агиресабала, след което хладнокръвно да реализира за 0:1.

Гостите можеха да вкарат и втори гол секунди преди края, когато и Александър Сьорлот се откъсна зад защитата, но този път ударът му бе спасен от стража на баските, а се оказа, че е извършил и нарушение.

С тази победа Атлетико Мадрид излезе на 2-рото място във временното класиране с 8 точки. Атлетик Билбао пък се намира на 10-ата позиция в таблицата с 4 спечелени точки до момента.